reklama

Konklawe

"Porywająca, piękna, fascynująca powieść!" Federico Fellini Młody Riziero zostaje wezwany do Rzymu przez swojego brata monsiniora Pietracutę. Jest rok 1739. W przededniu śmierci Klemensa XII i zwołania konklawe w stolicy apostolskiej wrze. Obserwujący knowania ścierających się frakcji Riziero niespodziewanie staje w obliczu morderstwa. W tajemniczych okolicznościach ginie jego przełożony monsinior Van Goetz. Czy za zbrodnią stoją spiskujący politycy albo masoni? A może ma ona całkiem inne przyczyny? W pierwszej części cyklu, którego bohaterem jest kawaler Riziero z Pietracuty, czytelnik znajdzie wszystkie elementy dobrej powieści kryminalno-przygodowej: tajemniczą śmierć i uparte dążenie do jej wyjaśnienia, dworskie spiski i szermiercze pojedynki, brawurowe pościgi i namiętne romanse, oszustów i rozbójników, sekrety wolnomularzy i życie codzienne w osiemnastowiecznej Italii... Fabrizio Battistelli - profesor socjologii na Uniwersytecie Rzymskim La Sapienza, członek krajowych i międzynarodowych organizacji zajmujących się tą dziedziną. Jest autorem wielu książek poświęconych socjologii wojskowości i administracji. Prywatnie wielbiciel dobrej prozy i autor powieści z cyklu Przygody kawalera Riziera.

Informacje dodatkowe o Konklawe:

Konklawe - opinie o książce

Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2015-04-20, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Stracony czas, na szczęście książka nie jest zbyt obszerna. Mdłe postacie, brak osób, które wzbudzają w czytelniku zachwyt albo nienawiść. Nikt się niczym nie wyróżnia. Autor może i miał fajny pomysł na książkę, tylko wykonanie trochę kiepskiej jakości. Sięgnęłam po nią, bo opis wydawał się ciekawy, dodatkowo kupiłam ją za grosze, więc czemu nie? Riziero trafia do Watykanu, gdzie przebywa jego brat, który jest duchownym. Właśnie umarł papież, lada chwila ma się zebrać konklawe. Niespodziewanie Van Goetz - szef towarzysza Riziero zostaje zamordowany. Młody bohater zamierza znaleźć jego mordercę. Wszystko ładnie, pięknie, ale czemu napisane "na kolanie"? Riziero działa jak automat, ma z góry określony plan, gdzie, po co, z kim i jak długo będzie rozmawiał, brak jakichkolwiek przemyśleń, jakiegoś łańcucha przyczynowo-skutkowego, wyjaśnienia, skąd bohater wszystko wie. Powiem jeszcze raz... stracony czas, mordęga przez całe 240stron książeczki, akcji praktycznie zero. Jedyny plus to czas i miejsce akcji.

"Konklawe" Fabrizio Battistelli

Rzym, XVIII wiek. Riziero po trzech latach służby wojskowej, zostaje wezwany do Rzymu, aby objąć nowe stanowisko. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie jego przełożony. Zwołane też zostaje konklawe. Czy te sprawy są ze sobą powiązane?
Intrygi, pościgi, pojedynki szermiercze, romanse.
Lektura dość lekka, idealna na niedzielny wypoczynek.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-09-19, Ocena: 3, Przeczytałam, 2022, Thriller,sensacja,kryminał,
Niewidzialne Kolegium
Fabrizio Battistelli0
Okładka ksiązki - Niewidzialne Kolegium

Wraz z kawalerem Riziero ponownie wkraczamy na włoskie salony XVIII wieku, by oddać się poszukiwaniom De cultu Sanctorum, zaginionego rękopisu Benedykta...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski