Nieświadomy mózg. Twoje prawdziwe ja kryje się głębiej, niż myślisz

Sądzisz, że świadomie kierujesz swoim życiem, podejmujesz racjonalne decyzje i z rozwagą kształtujesz swoje relacje z innymi? Jeśli tak, jesteś w błędzie. Dzięki zaawansowanym badaniom mózgu wiemy dziś z całą pewnością, że nasze wszystkie doświadczenia, sposób, w jaki poznajemy rzeczywistość, a także zachowania są w ogromnym stopniu zdeterminowane przez procesy przebiegające poza granicami naszej świadomości.

Słynny naukowiec, Leonard Mlodinow odkrywa przed czytelnikami zaskakujące i egzotyczne siły działające pod powierzchnią naszych umysłów oraz pokazuje, jak działają instynkty powstałe w nieświadomości, które zazwyczaj mamy za w pełni świadome i racjonalne przyczyny zachowań. Wyjaśnia, że jeśli chcemy naprawdę zrozumieć świat, a także pokonać przeszkody, które uniemożliwiają nam cieszenie się pełnią życia, musimy zrozumieć, jaki wpływ ma na nasze działania ten skryty przed naszymi oczyma, podprogowy świat.

Leonard Mlodinow nigdy nie traci okazji, by uczynić naukę nie tylko przystępną, ale i rozrywkową.

Stephen Hawking

Leonard Mlodinow uzyskał doktorat z fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, był stypendystą Fundacji Humboldta w Instytucie Maxa Plancka, pracował w California Institute of Technology. Autor i współautor (ze Stephenem Hawkingiem) książek popularnonaukowych, m.in. "Krótkiej historii rozumu".

Informacje dodatkowe o Nieświadomy mózg. Twoje prawdziwe ja kryje się głębiej, niż myślisz:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-03-19
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Subliminal: How Your Unconscious Mind Rules Your Behavior

Kup książkę Nieświadomy mózg. Twoje prawdziwe ja kryje się głębiej, niż myślisz

Nieświadomy mózg. Twoje prawdziwe ja kryje się głębiej, niż myślisz - opinie o książce

Jeszcze krótsza historia czasu
Leonard Mlodinow0
Okładka ksiązki - Jeszcze krótsza historia czasu

Przystępniejsza wersja klasyki literatury popularnonaukowej Bardziej zwięzła  Ilustrowana  Uzupełniona o najnowsze wyniki badań Krótka historia czasu...

Chwiejnym krokiem. Jak przypadki wpływają na nasz los
Leonard Mlodinow0
Okładka ksiązki - Chwiejnym krokiem. Jak przypadki wpływają na nasz los

Pasjonująca książka, która uświadamia nam, że w naszym życiu jest wiele zdarzeń równie przewidywalnych, jak kroki potykającego się człowieka, który...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska