Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90.

Lata 90. w Polsce to jedna z najciekawszych dekad ubiegłego stulecia. Z jednej strony dziki kapitalizm i szybki awans społeczny, z drugiej zachłyśnięcie się zachodnim stylem życia i rosnące bezrobocie. Czy nasz sentyment do tej dekady jest uzasadniony? I czy na pewno pamiętamy, jak wyglądała naprawdę?

Zbiór reportaży Michała Matysa i Piotra Lipińskiego z lat 90. jak soczewka skupia w sobie największe kurioza tego dziesięciolecia. Odkurzacze Rainbow i zachodnie teleturnieje. Sądowe teczki pękające od pocztowych potwierdzeń odbioru i kioski pełne erotycznych pisemek. Przebrani górale zachwalający towary w supermarketach i uzdrowiciele z gazetowych ogłoszeń. Niezliczone dziwności lat 90., bez których nie bylibyśmy Polską, jaką jesteśmy teraz

,,Niepowtarzalny urok likwidacji" to powrót do czasów, które choć bywały trudne, otworzyły nam drzwi na Zachód.

,,Przeczytałem zdanie: ,,Dla nowych dyrektorów firma z Warszawy, za pieniądze Urzędu Miasta Częstochowy, prowadzi kurs antystresowy. Przykładowy temat na rozluźnienie: >>Opisz pożar w burdelu w sposób liryczny

Informacje dodatkowe o Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90.:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2018-11-21
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90.

Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90. - opinie o książce

Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2018-12-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard
Michał Matys0
Okładka ksiązki - Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard

Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz-Żak, Michał Sołowow, Leszek Czarnecki, Ryszard Krauze, Adam Góral, Aleksander Gudzowaty, Janusz Szlanta, Roman Kluska, Gromosław...

Absurdy PRL-u
Michał Matys0
Okładka ksiązki - Absurdy PRL-u

Podobno aresztowano Trubadurów. Przed mięsnym śpiewali: ,,Znamy się tylko z widzenia".   Trudno sobie dziś wyobrazić, jak funkcjonował PRL...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski