Nieposłuch i inne nicponie

Przekonaj się, jak przechytrzyć nicponia!
A od tych aż się roi... Wszak lasy pełne są podstępnych rzezimieszków, do wiosek co rusz przybywają wędrowni rabusie, a na polach lubią wylegiwać się małe obiboki. Prym zaś wśród tej bandy wiedzie Nieposłuch - pewien niesforny kudłacz.
Dzikim figlom nie zapobiegnie ani prośba, ani groźba. Nie tędy droga. Potrzeba sprytu...
Czy Zuzanka okiełzna szefa wszystkich łobuzów? I czy to naprawdę tylko złośliwy psotnik? Nie uwierzysz, co się kryje pod jego kosmatą postacią!

Informacje dodatkowe o Nieposłuch i inne nicponie:

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2019-07-01
Ilustracje:Zbigniew Dobosz

Kup książkę Nieposłuch i inne nicponie

Nieposłuch i inne nicponie - opinie o książce

Myślę, że wbrew pozorom, główną bohaterką tej książki jest Hania i to z jej perspektywy poznajemy całą historię. Spotykają ją różne przygody, ale dzięki wrodzonemu sprytowi i inteligencji sprosta każdemu wyzwaniu. Każdy rozdział to nowa historia, których wspólnym mianownikiem jest tytułowy Nieposłuch. Postać stworka zbudowana jest ciekawie, myślę, że wzbudzi zaciekawienie u młodszych dzieci, a jego harce nawet cień uśmiechu u dorosłych. Nie jest to zwykła bajka, którą się czyta na dobranoc, niesie ona przesłanie. Morał, który z niej płynie to nauka, że za złe uczynki poniesie się srogą karę, a dobro pomoże naprawić błędy. To wszystko ubrane jest w humorystyczne hece, tak by nie przestraszyć małego odbiorcy.

Muszę wspomnieć, że książka jest przepięknie wydana, duże ilustracje Zbigniewa Dobosza ubarwiają tekst i przyciągają wzrok. Miła i duża dla oka czcionka, pozwoli dzieciom na samodzielne próby poznania przygód Hani i jej przyjaciół. Myślę, że często będę korzystać z tej pozycji, serdecznie polecam.

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka