Niedoczekalscy czekają na święta

Pełna humoru, świąteczna historia rodzinna, idealna na prezent i do wspólnej lektury pod choinką!

Niedoczekalscy szykują się święta. Za kilka dni święta! Jak rozplątać sznur z lampkami na choinkę? Czy uda się posprzątać dom tak by nie powstał jeszcze większy bałagan? Czy choinka się zmieści?

Poznajcie braci Franka i Tymka, siostrę Hanię, Mamę Lilę, tatę Miłosza, psa Olafa, kota Bogusława i pająka Ambrożego. Rodzinka Niedoczekalskich mieszka w jednej z kamienic przy ulicy Malwowej i na pewno wielu z was odnajdzie w nich siebie! Ciekawe czy uda Wam się na każdej ilustracji odszukać zwierzaki: psa, kota oraz pająka?

Niedoczeklaskich to nowa seria pełna barwnych ilustracji z zabawnymi detalami. Uczta dla tych, którzy lubią szukać szczegółów i wymyślać dialogi.

Adrian Wilczyński - ilustrator, grafik i entuzjasta książek mieszkający w Zgorzelcu. Rozpoczął swoją artystyczną podróż w 2018 roku jako lokalny tatuażysta, a obecnie skupia się przede wszystkim na ilustrowaniu książek dla młodszych odbiorców. Współpracuje m.in. z Żywym Muzeum Piernika w Toruniu.

Informacje dodatkowe o Niedoczekalscy czekają na święta:

Wydawnictwo: Frajda
Data wydania: 2023-10-11

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Niedoczekalscy czekają na święta

Niedoczekalscy czekają na święta - opinie o książce

Avatar użytkownika - asiaczytasia
asiaczytasia
Przeczytane:2024-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

4 lata. Taka jest różnica wieku między moimi szkarabami. W sumie nie tak dużo, a jednak u małych dzieci to przepaść. Czasami trudno znaleźć aktywności, które zainteresują ich oboje.

Jeżeli chodzi o czytanie, na pomoc przychodzą mi picturebooki. Dwuletni syn chętnie przypatruje się rysunkom i wyszukuje różne elementy. Natomiast sześcioletnia córka może puścić wodze fantazji i samodzielnie kreować historie.

Całkiem fajnym świątecznym picturebookiem okazała się publikacja "Niedoczekalscy czekają na święta". Przyznam się, że po otwarciu zobaczyłam "bałagan". Ogrom szczegółów sprawił, że nie wiedziałam na czym oko zawiesić. Natomiast dzieciaki nie miały takiego problemu i szybko znalazły coś co im się spodobało.

Po kilku razach z tą książką stwierdzam, że Adrian Wilczyński uchwycił zamieszanie towarzyszące świątecznym przygotowaniom. Tę bieganinę. Ale zrobił to w pozytywnym kontekście, ukazując ją jako szalony i wesoły czas.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-12-07, Ocena: 5, Przeczytałem,
,,Niedoczekalscy czekają na święta" Adriana Wilczyńskiego to książka niezwykła. Poznajcie w niej pewną zabawną rodzinę: dzieci Franka, Tymka oraz Hanię, mamę Lilę, tatę Miłosza i zwierzaki: psa Olafa, kota Bogusława, a nawet pająka Ambrożego. Niedoczekalscy, podobnie jak inni mieszkańcy kamienicy przy ulicy Makowej, szykują się do świąt. Kupują choinkę, porządkują dom i dekorują go świątecznymi ozdobami. Ręce mają pełne roboty. Czy wszystko się uda? Czy zasiądą wspólnie do wigilijnego stołu? Jakie niespodzianki spotkają bohaterów w trakcie tych wielkich przygotowań? Zajrzyjcie na poszczególne rozkładówki i opowiedzcie tę historię po swojemu! ,,Niedoczekalscy czekają na święta" to publikacja w której na próżno szukać dialogów i licznych opisów. Niezwykłość tej książki polega właśnie na tym, że znajdziemy w niej wyłącznie kolorowe ilustracje, pełne szczegółów, których nasze oko za pierwszym razem może zupełnie nie dostrzec. I w tym najlepsza zabawa! Świąteczne przygotowania Niedoczekalskich za każdym razem mogą wyglądać inaczej. Bawcie się słowem, twórzcie dialogi, opowiadajcie tę historię tak, jak czujecie. A gdy już stworzycie swoją ulubioną wersję, pobawcie się tą książką jak wyszukiwanką. Odszukajcie ukryte zwierzęta i inne na pierwszy rzut oka niedostrzegalne detale. Fantastyczna to propozycja świątecznej opowieści, która rośnie razem z dzieckiem! Zapewniam, że również dorośli będą się przy tej książkowej propozycji doskonale bawić. Polecam małym, średnim i dużym
Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-11-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Czy istnieją książki, które za każdym razem gdy po nie sięgniemy opowiadają inną historię?   Moim zdaniem tak. Są to wszystkie picturebooki wyszukiwanki. Przy każdy kolejnym czytaniu odkrywamy coś nowego, jakiś detal na obrazku, który możemy wpleść w opowiadaną historię. Tworzymy ją przecież zupełnie sami.   A czy widzieliście kiedyś wyszukiwankę świąteczną? Jeśli nie to czytajcie dalej i spójrzcie na zdjęcia. Oto przed Wami pięknie ilustrowana, twardostronicowa książka.   "Niedoczekalscy czekają na święta" to przezabawna historia przygotowań do świąt. W mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Malwowej panuje niezły chaos, jak to zresztą w tym okresie często bywa. Rodzinka Niedoczekalskich - trójka rodzeństwa, rodzice, pies, kot i...pająk Ambroży, sprząta, stroi, gotuje, by w święta było czysto, pięknie i smacznie. Czy im się uda? Światełka choinkowe czekają na rozplątanie, a w kuchni...no cóż, ciasteczka znikają jeszcze przed wigilią.   Dajcie się porwać tej książce, uruchomcie swoją wyobraźnię i włączycie się w świąteczne przygotowania Niedoczekalskich! Czeka Was wspaniały czas, sporo śmiechu i trochę wytężania wzroku w poszukiwaniu milusińskich na każdej stronie.   Śpieszcie się bo potem to już tylko... "Święta, święta i po świętach!"

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski