Książka podejmuje problem nietolerancji w czasach współczesnych, związany z wrogością wobec innych narodów oraz osób mających odmienną orientację seksualną.
Wszystkie wydarzenia relacjonuje Szymon, usynowiony przez niemieckiego gitarzystę, pracującego również w innym zawodzie. Chłopak powoli otrząsa się z traumatycznego dzieciństwa, zaczyna dorastać, stając się młodym mężczyzną. Jest jednak zakompleksiony i niezbyt umiejętnie radzi sobie z problemami.
Zawiły los styka go z wieloma osobami, a relacje z nimi nie zawsze układają się dobrze. Nieoczekiwanie, w jego monotonnym, studenckim życiu pojawia się niepełnosprawna ruchowo dziewczyna oraz jej brat, który jest gejem.
Przybrany ojciec Szymona nie bez powodu jest skryty w sobie, a nagła konfrontacja z pewną osobą sprawi, że wieloletnia więź łącząca Niemca i Polaka zostanie wystawiona na ciężką próbę.
Powieść przedstawia różne oblicza miłości, przyjaźni i odwagi, ukazując dojrzewanie do poszczególnych etapów życia, które często bywa przesiąknięte przemocą oraz niesprawiedliwością, ale potrafi także wyciskać łzy wzruszenia.
Blog autorki:
niepodobni.blogspot.com
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2020-05-19
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 207
Język oryginału: polski
Akcja powieści rozgrywa się w czasach współczesnych. Głównym bohaterem jest niespełna szesnastoletni Szymon, dręczony przez rówieśników...
„Cień czarnego Omyka” porusza ważne problemy, takie jak wojna, stereotypy, zaściankowość czy odrzucenie z powodu odmienności. Opowieść jest...
Przeczytane:2024-09-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
To drugi tom dylogii młodzieżowej pt. ,,Znajduch" o przemocy w rodzinie i szkole, ale także o różnych obliczach przyjaźni i miłości.
Jest dostępny bezpłatnie na blogu autorki:
https://czytankikamki.blogspot.com
Czytając tę książkę wspieramy twórczość autorki z niepełnosprawnością wzroku.