Nie jestem taki zły

Nowe miasto. Nowa szkoła. Nowe życie. Czy wreszcie to wymarzone?

Amy West traci brata, a następnie dom, w którym dorastała wraz z Ethanem. Rodzice podejmują decyzję, by przeprowadzić się do Ashland w Oregonie. Tymczasem Amy nie wyobraża sobie swojego dalszego życia ― w nowym miejscu, samotna bez Ethana… To on był dla niej najbliższym człowiekiem, wsparciem w tej dziwnej rodzinie, w której liczą się tylko pieniądze i chore ambicje dorosłych. Krucha, wrażliwa nastolatka chce czegoś więcej. Chce iść własną drogą. Chce marzyć.

Nowe miejsce, nowa szkoła. Szesnastoletnia Amy obawia się tego, co czeka ją w liceum w Ashland. Na szczęście od razu trafia na życzliwych ludzi. Liv i jej paczka przyjmują nową koleżankę z otwartymi ramionami. Co innego Lucas James. Młody nauczyciel wychowania fizycznego wzbudza ciepłe uczucia u większości uczennic, ale sam… W spojrzeniu jego ciemnych oczu jest coś zimnego. Odpychającego i pustego. Może to właśnie Amy uda się zrozumieć, skąd się wziął ten chłód?

Tylko czy na pewno powinna próbować to zrobić?

Informacje dodatkowe o Nie jestem taki zły:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-08-23
ISBN: 9788383220567

Tagi: literaturaobyczajowa romans nauczyciel uczennica hate-love

Kup książkę Nie jestem taki zły

Nie jestem taki zły - opinie o książce

Amy West przeprowadza się do nowego miasta, gdzie ma od nowa zacząć swe życie.
Podczas pierwszych dni w szkolę, dziewczyna nie chce się zbyt otwierać na innych, bo nie chce, by znów postrzegano ją przez pryzmat śmierci brata, mimo obaw już na samym początku trafia na grupkę znajomych, którzy otwarcie przyjmują ją do swej paczki.
Początki w nowej szkole zazwyczaj są dla nastolatka ciężkim przeżyciem, a na Amy czeka jeszcze jedno wyzwanie.
Pan Lucas James.
Lucas jest młodym nauczycielem, bardzo przystojnym co sprawia, że nie jedna uczennica ślini się na widok nauczyciela wychowania fizycznego, jednakże pod tą przystojną maską kryje się wiele bólu, krzywd i prawdziwa tragedia.
Już pierwszego dnia los krzyżuje drogi głównych bohaterów i zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki.
Lucas jako jedyny w całej szkole paja nienawiścią w stronę nowej uczennicy Amy, wyśmiewa ją na lekcjach, daje niestosowne komentarze w jej stronę.

Dlaczego nauczyciel stosuje przemoc psychiczną w stronę nowej uczennicy?
Czy Amy dźwignie ten ciężar, czy odkryje prawdziwy powód nienawiści nauczyciela?

Przyznam szczerze, że gdy tylko otrzymałam książkę od Amelii, to nie miałam do niej zbyt wielkich oczekiwań.
Zapewne, gdybym jej nie otrzymała w prezencie, to nigdy bym jej nie kupiła, bo po prostu mnie nie zachęcała, ale skoro dostałam takie pozytywne słowa na jej temat, musiałam sprawdzić to na własnej skórze.
Duża czcionka i prosty język sprawiają, że książkę można pochłonąć w kilka godzin!
Historia od początku mnie zainteresowała i wciągnęła do samego końca.
Pomysł na fabułę, niby banalny, ale gdy zagłębiłam się dalej w historię, robiło się coraz ciekawiej!
Jak już mogliście zauważyć w moich recenzjach, kocham się w czarnych bohaterach, postaciach toksycznych i złych do szpiku kości.
Lucas James początkowo takie wywarł na mnie wrażenie i gdy mianowałam go na swojego książkowego męża, poznaliśmy lepiej jego historię, która skrywała wiele mroku.
Jedynym ogromnym minusem, jaki znalazłam w tej książce to jej zakończenie!!
Droga autorko jak mogłaś to zakończyć w takim momencie?!
Siedzę jak na szpileczkach i oczekuję kontynuacji!!
Na dziś a najlepiej na wczoraj!!!

Ocenka: 10/10

Jak ograłem PRL. Na rowerze