Nie jest źle mówić NIE!. O wyrażaniu i szanowaniu sprzeciwu.

Czasem po prostu czegoś nie chcemy i wtedy mówimy ,,nie". Ale kiedy Matylda, Łukasz, Tamara i Emil odmawiają poczęstowania się tortem, który upiekła ich sąsiadka, pani Róża jest bardzo obrażona. Czy w takim razie nie byłoby lepiej, gdyby wszyscy zawsze odpowiadali ,,tak" na każdą propozycję? Wtedy nikt więcej nie musiałby się smucić! Jednak gdy za sprawą spadającej gwiazdy słowo ,,nie" rzeczywiście znika, nie tylko dzieci zauważają, że bez niego po prostu nie da się żyć.

Książka ta pokazuje, jakie to ważne, by akceptować i szanować granice innych ludzi, ale także mieć odwagę bronić siebie i swoich granic. Pełne fantazji opowiadanie ze szczyptą humoru spodoba się małym i dużym czytelnikom, a jednocześnie będzie doskonałym punktem wyjścia do otwartych rozmów o wyrażaniu sprzeciwu i wzajemnym szacunku.

Informacje dodatkowe o Nie jest źle mówić NIE!. O wyrażaniu i szanowaniu sprzeciwu.:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-05-22
Tytuł oryginału: Ein Nein muss manchmal sein!

Kup książkę Nie jest źle mówić NIE!. O wyrażaniu i szanowaniu sprzeciwu.

Nie jest źle mówić NIE!. O wyrażaniu i szanowaniu sprzeciwu. - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-10-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Czy wyobrażacie sobie świat bez słowa "nie"? Bez możliwości jakiegokolwiek zaprzeczenia?   Taką właśnie rzeczywistość poznali bohaterowie książki "Nie jest źle mówić NIE!".    Pani Róża, główna sprawczyni zamieszania, nie potrafi pogodzić się z tym, że wszyscy odmawiają zjedzenia kawałka jej pysznego tortu. Pewnego dnia widząc spadającą gwiazdę wypowiada życzenie, aby słowo "nie" zniknęło ze słownika. I tak się magicznie dzieje. Zarówno dzieci jak i dorośli nie potrafią wyrazić sprzeciwu, ani mówiąc wprost, ani w żaden inny sposób, słowem czy gestem. Choć początkowo cieszą się z tego zwłaszcza dzieci, bo rodzice nie mogą im niczego odmówić, to same jednak zauważają, że brak tego słowa może być również zagrożeniem dla ich zdrowia i życia. Czy uda się rozwiązać ten problem?   Oj bardzo mnie urzekła ta książka i sposób przedstawienia tematu sprzeciwu, który z pewnością dotrze do młodego czytelnika. Pięknie pokazano jak ważne jest wyrażanie własnego zdania, stawianie granic przy jednoczesnym poszanowaniu odmiennego zdania innych osób.   Pokazano, że nie chodzi tu tylko o przyzwolenie bądź nie na kolejną dawkę słodyczy czy bajek w tv. Chodzi także, a może przede wszystkim, o własne bezpieczeństwo. O sprzeciw wobec agresji, przemocy czy narzucania nam czyichś idei.    To bardzo mądra i pouczająca książka, przedstawiająca temat w fantazyjny ale jednoczesne prosty i wyraźny sposób. Myślę, że przedszkolak nie będzie miał problemu z odczytaniem przekazu.   Sięgnijcie po nią wraz z dziećmi!

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-06-21, Przeczytałem,
"NIE" - jedno słowo, które może tak wiele znaczyć. Myśleliście kiedyś o tym, ile razy w ciągu dnia używacie właśnie tego jednego słowa? A gdyby zniknęło ono z naszego słownika? To przecież NIE do pomyślenia A jednak się wydarzyło w pewien czwartek. Jedno niewinne życzenie, wypowiedziane bez głębszego zastanowienia przez panią Różę, spełniło się natychmiast, zaburzając spokój wielu rodzin. I nawet początkowy entuzjazm dzieci szybko minął. Wnet wszyscy pojęli, że "NIE" to słowo które nie służy wyłącznie do odmowy. Historia opisana przez Dagmar Geisler w książce pt. "Nie jest źle mówić NIE!" O wyrażaniu i szanowaniu sprzeciwu" z serii "Ja i moje emocje" jest wartościową lekcją akceptowania, szanowania zdania innych i ich potrzeb, a także określania własnych. W przepełniony humorem sposób podkreśla znaczenie tegoż wyjątkowego słowa, które czasem może nawet uratować życie. Warto ją przeczytać wspólnie z dzieckiem i podyskutować na temat szanowania odmowy, wyrażaniu sprzeciwu i świadomym stawaniu granic. Polecam serdecznie!
Tajne zapiski Wandy
Dagmar Geisler0
Okładka ksiązki - Tajne zapiski Wandy

Wanda nie może w to uwierzyć! Nie dość, że od miesiąca znosi w szkole Fabiana Schillinga, to teraz okazuje się, że jego rodzina wprowadza się do sąsiedniego...

Dagmar Geisler0
Okładka ksiązki - Bezpieczni w Internecie. Jak chronić się przed oszustwami i przemocą. Ja i moje emocje

Jak bezpiecznie surfować po sieci? Co mogę pokazywać w Internecie, a czego nie powinienem? Czy mam wierzyć we wszystko, co widzę lub czytam online? Jak...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski