Nie chodzi tylko o to, kogo znasz

Sukces - zarówno w biznesie, jak i w życiu - jest oparty na relacjach.

W swoim znakomitym przewodniku Spaulding przenosi klasyczną filozofię Dalea Carnegiego na następny poziom opisuje, jak tworzyć trwałe relacje, które wychodzą poza powszechne powierzchowne kontakty i relacje "drugiego piętra".

Książka Nie chodzi tylko o to, kogo znasz Tommyego Spauldinga byłego dyrektora generalnego Up with People to nowa wersja Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi Dalea Carnegiego na dwudziesty pierwszy wiek.

Tommy Spaulding w bardzo młodym wieku zdał sobie sprawę, że nie jest mu dane zostać gwiazdą nauki. Średnią ocen 4,0 uzyskiwał tylko pod warunkiem, że dodał do siebie średnie ze szkoły średniej i college’u. Powodem jego trudności w szkole była, jak odkrył później, dysleksja. Ale dolegliwość ta tak naprawdę nie powstrzymała go, a wręcz przeciwnie – pomogła mu rozwinąć talenty, które rzeczywiście posiadał. Tommy jest naturalnym liderem; bardzo wcześnie uświadomił sobie, że ma unikalną zdolność do nawiązywania kontaktu z ludźmi, bez względu na ich wiek czy pochodzenie. Jako nastolatek dostał od ojca egzemplarz Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi i książka ta szybko stała się jego biblią. W szkole średniej był krajowym finalistą konkursu na Przedsiębiorczą Firmę DECA (Distributive Education Clubs of America) i wygrał wybory na przewodniczącego klasy maturalnej. Jakiś czas później został dyrektorem generalnym Up with People, jednej z największych międzynarodowych organizacji non-profit zajmujących się liderstwem na świecie.
Na każdym kroku Tommy Spaulding uczył się, że sekretem odnoszenia sukcesu jest proszenie o wsparcie, zdanie i wpływ innych ludzi. Nikt z nas nie osiągnął wielkiego sukcesu w pojedynkę. Potrzebujemy pomocy innych osób.

W tej bezstronnej, odkrywczej książce Tommy wzbogaca zasady, które Dale Carnegie naszkicował siedemdziesiąt pięć lat temu, i pokazuje, jak przesunąć je o krok dalej, aby dokonać niemożliwego w życiu i karierze. Aby zaprosić innych ludzi do autentycznego partnerstwa w naszym życiu, tłumaczy Tommy, najpierw trzeba wykazać zainteresowanie innymi ludźmi.
Nie chodzi tylko o to, kogo znasz czy co ktoś może zrobić dla ciebie, ale o to, co ty możesz zrobić dla nich. Ważne są motywy. W ustanawianiu głębszej więzi chodzi o:
-    autentyczność, nie manipulację;
-    wzajemność, nie egoizm;
-    zrozumienie, iż każda relacja jest jak droga prowadząca w dwie strony;
-    świadomość, że przypadkowo spotkana osoba może zmienić kierunek naszego życia.

W duchu bestsellerowej tradycji klasycznej już publikacji Dale’a Carnegiego książka Nie chodzi tylko o to, kogo znasz pokazuje, jak każdy z nas może wykorzystywać moc netgivingu – pomagania innym – do powiększania swoich światów i osiągania celów oraz zmieniania pracy, kariery i społeczności.

Informacje dodatkowe o Nie chodzi tylko o to, kogo znasz:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2012-03-16
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Nie chodzi tylko o to, kogo znasz

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung