Nemezis

Ta książka jest efektem śledztwa, które autor prowadził ponad dwadzieścia lat, odkrywając wiele tajemnic międzynarodowej śmietanki świata towarzyskiego, polityki i biznesu z połowy XX stulecia. Jej głównymi bohaterami są prezydent USA John F. Kennedy, jego żona Jackie i Arystoteles Onassis, ale pojawia się tutaj oczywiście wiele innych sławnych postaci, min. Marilyn Monroe, Lee Radziwiłł, Maria Callas i książę Monaco, Rainier. Peter Evans wprowadza czytelnika w mroczny świat władzy Stanów Zjednoczonych, gdzie seks i wielkie pieniądze, miłość i zdrada, podstępne knowania, korupcja, narkotyki i zbrodnia łączą się w nierozerwalny węzeł globalnej polityki. Opisywany przez Evansa świat to także świat wielkich rodów: Kennedych, Onassisów, Niarchosów, świat CIA, Mossadu, palestyńskich terrorystów, saudyjskiej ropy i mafijnych powiązań.

Zmarły w 2012 roku Peter Evans był znakomitym dziennikarzem "Daily Express", a światową sławę przyniosły mu książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej oraz pasjonująca biografia Arystotelesa Onassisa.

Informacje dodatkowe o Nemezis:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-03-05
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Nemezis

Nemezis - opinie o książce

Polityka, mafia, brudne pieniądze.

Pora na recenzję książki Petera Evansa, Nemezis. Aristiotelis Onassis, Jackie O. i miłosny trójkąt, który spowodował upadek Kennedych, która ukazała się w 2014 roku i jest rozszerzoną wersją wydania z 2005 roku. Czytałam obie te prace i z satysfakcją muszę odnotować, że druga publikacja jest znacznie lepsza. Usunięto z niej dużo tzw. brukowych i sensacyjnych wątków. Autor poszerzył wiedzę o nowe pozycje (doprawdy, ilość przypisów jest  imponująca) i dokumenty.

Dziennikarz przez dwadzieścia lat pracował nad biografią, zaglądając za kulisy wielkiej polityki, życia towarzyskiego i biznesu. Spotykamy same znane osobistości: Johna F. Kennedy'ego, Jacqueline, Arystotelesa Onassisa, Marię Callas czy Marilyn Monroe. Lecz nie tylko, pojawiają się również: Lee Radziwiłł (siostra Jackie), książę Monaco, Rainer...

Nemezis jest książką przeznaczoną dla tych z nas, którzy interesują się powyższymi kwestiami, ale też przemianami społecznymi XX wieku.  Sądzę, iż pasjonaci dynastii Kennedych również znajdą coś dla siebie. Niewątpliwym plusem jest obiektywizm  i rzetelność publicysty, potrafiącego zachować dystans wobec swoich bohaterów. Do walorów rozważań można zaliczyć  obszerną i wyczerpującą bibliografię.

Peter Evans: dziennikarz, biograf brytyjskiej rodziny królewskiej oraz Arystotelesa Onassisa.

Nemezis Jacqueline i Onassis
Peter Evans0
Okładka ksiązki - Nemezis Jacqueline i Onassis

Peter Evans, znakomity dziennikarz i korespondent zagraniczny, autor m.in. biografii brytyjskiej rodziny królewskiej i cieszącej się olbrzymim powodzeniem...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski