Nathalie

Bunin jest mistrzem noweli. W jego utworach znajdują odzwierciedlenie problemy miłości i samotności, szczęścia i tragizmu w całej swej złożoności, lecz przede wszystkim miłości. Cała jego twórczość jest analizą różnych odmian tego uczucia. W dwu opowiadaniach zawartych w tym tomie miłość do kobiety jest siłą wszechogarniającą, fatalną i - jak w przypadku „Miłości Miti” - niszczącą. Inną odmianą miłości, która znajduje wyraz w tych dwóch utworach i przenika zresztą całą twórczość Bunina, jest miłość do przyrody. Przyrodę rosyjską - owe XIX-wieczne dworki, tonące w wiejskich ogrodach, sady, łąki, dyszące wiosną, upalnym latem, pachnącą nocą, burzą - cały ten przepiękny świat miłość Miti ogarnia na równi z miłością do dziewczyny.

Informacje dodatkowe o Nathalie:

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Data wydania: 1973 (data przybliżona)
ISBN: b.d.

Kup książkę Nathalie

Nathalie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Carex
Carex
Przeczytane:2018-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Iwan Bunin0
Okładka ksiązki - Późna godzina. Opowiadania emigracyjne i Nieszczęsne dni (dziennik z lat 1918-1919)

Tom prezentuje późne arcydzieła prozatorskie Iwana Bunina, pierwszego rosyjskiego noblisty – w tym również opowiadania z przyczyn obyczajowych rzadko...

Poezje wybrane
Iwan Bunin0
Okładka ksiązki - Poezje wybrane

Iwan Bunin poezja wybrana....

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski