Narzeczona gangstera

Dan Camerman to dla wielu brutalny typ, dla innych morderca, dla przyjaciół wspólnik.

Dla Aurory to narzeczony, którego nie widziała od ponad dwóch lat. Podobno zginął, ale ona nie potrafi w to uwierzyć. Problem w tym, że zranione serce w odwecie może zrobić wiele głupstw, w tym nawet dopuścić się zdrady. Zasada jest jedna – Dan Camerman zawsze wraca. I teraz też wróci.

Aurora była szarą myszką. Taką, która ginie pośród tłumu ludzi, zupełnie nie wyróżniając się na tle innych. On zaś facetem, którego na pewno nie powinna była pokochać. Niestety, jeszcze wtedy nie wiedziała, że miłość może okazać się zabójcza. Uświadomiła sobie swój błąd dopiero, kiedy mężczyzna jej marzeń zniknął bez żadnego wyjaśnienia. Wyparował z jej życia z dnia na dzień, jakby w ogóle nie istniał.

On miał wrócić. Ona miała czekać. Najpierw minął miesiąc, potem rok, wreszcie dwa lata… Ile jeszcze to miało, cholera, trwać?

Fragment książki

– Kiedy zamierzasz wrócić? – zapytała, siląc się na spokojny, wyważony ton. Ale były to marne próby, w ostatnim słowie głos się jej załamał. Aurora zacisnęła gwałtownie wargi, nie chcąc, by zduszony szloch przedarł się na zewnątrz.

On mimo wszystko nie zrobił kroku na przód. Nie podszedł, nie pocieszył jej, a po prostu stał te kilka metrów dalej. Opanowany jak zawsze. Nieskażony strachem oraz tym, co zamierzał uczynić. Patrzył na Aurorę niczym bezduszny posąg. Zawsze był przecież dobrym aktorem.

– Jak będzie bezpiecznie – odrzekł po chwili napiętej ciszy.

Zmrużył powieki, a potem odwrócił się w kierunku ogrodzenia. Bez jakiegokolwiek pożegnania. Bez przeprosin, które był winien Aurorze. Ona też nie zamierzała się o nie ubiegać, mimo że wyobrażała sobie, iż za nim krzyczy, powstrzymuje go w ostatnim momencie i mężczyzna wcale nie przekracza furtki, a potem nie wsiada na czarny motor, Aurora zaś nie słyszy dźwięku odpalania maszyny i nie patrzy, jak po dłużących się minutach ta zanika pośród innych pojazdów, za zakrętem.

O autorce

Angelika Psarska – autorka powieści fantasy Damaris. Powrót czarodziejki. Urodzona w 1998 roku w Zbąszynku. Artystyczna dusza, pozytywna i oddana swoim pasjom. Pisze od dwunastego roku życia, kocha króliki i ma ogromną słabość do tatuaży. W wolnym czasie również rysuje.

Informacje dodatkowe o Narzeczona gangstera:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-06-23

Kup książkę Narzeczona gangstera

Narzeczona gangstera - opinie o książce

Moją kolejną lekturą jest książka, której okładka bardzo mnie zaintrygowała i wręcz przyciągnęła do siebie. Dawała nadzieję na ciekawą i tajemniczą historię o miłości, mafii i całym tym światku. A czy tak było? To faktycznie historia o miłości, ale trudnej miłości, okupionej wyrzeczeniami w brutalnym świecie mafii.

Aurora była młodziutką, śliczną i niewinną dziewczyną, kiedy na jej drodze staje Dan Camerman. Od tej pory nic nie jest już takie samo. Całe dotychczasowe życie dziewczyny jest już przeszłością. Dan bowiem jest gangsterem i w jego życiu nic nie jest pewne i na pewno, nawet życie. Mimo wszystko niewinna Aurora i gangster Dan tworzą coś na kształt związku. Zakochują się w sobie.
Ich sielanka została zburzona, kiedy Dan z dnia na dzień zostawia Aurorę, odchodzi, ale obiecuje powrót. Dziewczyna czeka. Żyje w odosobnieniu. Między ludzi wychodzi tylko wtedy jak musi, czyli na przykład żeby zrobić zakupy. Po jakimś czasie ma dość takiego życia. Jednak co może zrobić, żeby nie zwariować z nudów i niepokoju o Dana? No właśnie nic. Musi trwać dalej w tym zawieszeniu. W życiu Aurory niespodziewanie pojawiają się nowe osoby, mimo że zupełnie nie chce mieć z nimi żadnego kontaktu, zmienią w jej życiu wszystko.

Czy Aurora doczeka się powrotu ukochanego? Kto stanie na jej drodze? Jak bardzo zmieni się jej życie?

Fabuła dość długo wg mnie się rozkręcała. Początkowo autorka chciała pokazać Czytelnikowi, jaka jest Aurora i dlaczego czeka samotna na powrót Dana. Z tym że jest to jej wersja zdarzeń, a potem kiedy akcja się rozkręca stopniowo poznajemy też tą samą sytuację, ale z punktu widzenia Dana.

Dopóki w zamkniętym świecie Aurory nie pojawiły się nowe osoby, fabuła wlokła się i była trochę nudna. W momencie kiedy zaczęły się pojawiać nowe postacie, akcja przyspieszyła i w końcu zobaczyłam w książce to co było obiecane, czyli romans mafijny. Potem czyta się to już szybko, bo bardzo dużo się dzieje. Życie Aurory zostało bezpowrotnie zmienione za sprawą tajemnic z przeszłości, które w końcu ujrzały światło dzienne.

Początkowo postać Aurory trochę mnie irytowała, nawet nie potrafię dokładnie określić dlaczego. Jest ona przedstawiona jako niewinna osóbka, która wpadła w sidła miłości do gangstera, ale mimo to nie straciła tej swojej niewinności. Postać Aurory zmienia się pod wpływem wydarzeń jakie mają miejsce. Książka zakończyła się tak, że chce się sięgnąć po ciąg dalszy, przede wszystkim dlatego, że Aurora traci tą swoją niewinność i staje się powoli kobietą mafii. No i tu nastąpił koniec, wtedy kiedy robiło się najciekawiej. Trzeba nam czekać na drugi tom, bo mam nadzieję, że Angelika taki napisze.

Kiedy doczytałam książkę do końca, wiem że jest całkiem dobra, a zakończenie sprawia, że chce się sięgnąć po ciąg dalszy. Teraz uważam, że ten początek taki trochę nudnawy, miał na celu pokazać jaka Aurora była kiedyś, a jaka się stanie, już jako żona gangstera (to jest mój domysł ). Krótko mówiąc autorka pokazuje przemianę Aurory z niewiniątka w kobietę mafii. I tu jestem bardzo ciekawa jaka ona będzie w nowej roli. Cóż trzeba czekać na ciąg dalszy. Mam nadzieję, że Angelika nie będzie nas długo trzymała w niepewności.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu WasPos

A Wam jak najbardziej ją polecam

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-06-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

Historia wnika w głąb mafii i zasad w nich rządzącym.Główna bohaterka Aurora to zagubiona dziewczyna,która nagłe zostaje porzucona przez narzeczonego Dana.Obiecał,że zawsze będzie wracał i tak się staje.Powraca do niej po dwóch latach…Czy świat mafijny będzie taki jak sobie wyobrażała?

Początkowo byłam zdezorientowana poznawaną historia.Narracja w trzeciej osobie obrazuje świat w nieco innej perspektywie.Opisuje rozgrywające wydarzenia tak jakby ktoś je opowiadał będąc obok nas.Zachowanie Aurory bywało niezrozumiałe w podejmowanych jej decyzjach.Poczatkowo zalękniona,wycofana i bojąca się wszystkich.Później diametralnie się zmienia.Ta przemiana jest diametralna i szybka!

W tej historii tajemnica goni tajemnice.Nikt nie jest przypadkowa postacia obok Aurory.Każda ma wyznaczony cel i zadanie.Czym głębiej w poznawaniu lektury to robi sie coraz niebezpieczniej.Nowe postacie,hierarchia i poznawana prawda zaginięcia Dana tłumaczyła jego zachowanie.
Otrzymujemy duża dawkę solidnej mafii opartej na długoletniej tradycji.Dzięki tym informacjom poznajemy kto kim jest i co może.
Zaciekawił mnie bardzo epilog książki.Wzbudził moja wyobraźnię i pragnienie poznania dalszych losów bohaterów.Mam nadzieje,że tak się stanie i ponownie wrócę do historii Dana i Aurory.
Historia z duża dawką sekretów i niebezpiecznych mężczyzn,która porywa od początku.Gorąco polecam.

Damaris: Powrót czarodziejki
Angelika Psarska0
Okładka ksiązki - Damaris: Powrót czarodziejki

Rok 1876 jest przełomowy nie tylko dla Rady Magów, ale i dla Damaris, czarodziejki, która próbuje uciec przed swoim przeznaczeniem. Nikt nie wierzy, że...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska