Najwyższa góra świata

Ocena: 4.5 (4 głosów)
Inne wydania:

To jest dla tych, małych i trochę większych, którym czasem jest smutno i którym nie zawsze układa się tak, jak by chcieli. Czyli, myślę sobie, że ,,Najwyższa góra świata" jest dla Was wszystkich. Bo nigdy nie jest tak, żeby zawsze, w każdej chwili, wszystko układało się dokładnie tak jak trzeba. A jeśli nawet są wśród was tacy szczęśliwcy, to na pewno znacie innych, którzy miewają kłopoty. Bo nie chcę Was oszukiwać, że można się bez nich obyć. Ale trzeba się nauczyć z nimi żyć. I przezwyciężać różne smutki: zarówno wielkie, jak i malutkie. Życzę Wam, żebyście ich mieli jak najmniej!

Informacje dodatkowe o Najwyższa góra świata:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2023-02-16
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788382081534
Liczba stron: 168

więcej

Kup książkę Najwyższa góra świata

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Najwyższa góra świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2019-11-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

To zbiór dziewięciu opowiadań, których głównymi bohaterami są małe dzieci – przedszkolaki i uczniowie młodszych klas. Obok dzieci pojawiają się dorośli – rodzice, dziadkowie, znajomi rodzin, przypadkowi ludzie oraz zwierzęta. Tematyka jest różnorodna, ale może dotyczyć każdego z nas. Choroba i śmierć bliskiej osoby, chęć posiadania zwierzęcia, dziecko pozostawione z dziadkiem, nietolerancja, bycie niechcianym dzieckiem, samolubność, wyprowadzka mamy z domu, ofiara wyzwisk ze względu na wygląd, wakacje nad morzem i złożona obietnica. 

W opowiadaniach autorka poruszyła trudne tematy, z którymi mierzy się mały człowiek i które wywołują u niego smutek. Nie zawsze się układa po naszej myśli. O ile dorosły może czasem jeszcze coś zrobić w danej sprawie, o tyle dziecko nie. Kłopoty dotykają każdego niezależnie od wieku. Dzieci też je miewają, bo takie jest życie. I też muszą nauczyć się z nimi żyć, radzić sobie, a przy tym przezwyciężać własne smutki – te wielkie, i te małe. Najlepiej by było, gdyby owych kłopotów i smutków było jak najmniej.

Autorka zwraca uwagę na inny aspekt życia małego człowieka słowami Bogusia: „Tylko dorośli o nic dzieci nie pytają i to wcale nie jest w porządku”. Nie rozmawiają z nimi, ale to może się zmienić pod wpływem wysłuchania tych mądrych opowiadań.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Julka71
Julka71
Przeczytane:2014-05-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - oklaskim
oklaskim
Przeczytane:2014-02-16, Ocena: 3, Przeczytałam,
Inne książki autora
Osiem metrów niespodzianki
Anna Onichimowska0
Okładka ksiązki - Osiem metrów niespodzianki

Do wioski przyszedł olbrzym i położył się na jej skraju, pod lasem. Jego przybycie wywołało wielkie poruszenie wśród mieszkańców. Dzięki...

Demony na smyczy
Anna Onichimowska0
Okładka ksiązki - Demony na smyczy

Nastolatkom nie trzeba przedstawiać Grażyny, Kamila, Komety i Jacka. Wszyscy, po dramatycznych przeżyciach, starają się ułożyć sobie świat. Grażyna, po...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy