Nagomi. Japoński sekret życia w harmonii

Nagomi - japoński sekret odnajdywania spokoju i równowagi w szybko zmieniającym się świecie.

Japończycy od zawsze wiedzieli, jak żyć dobrze. W świecie napędzanym pieniądzem i stresem najbardziej cenią pogodę ducha, harmonię serca i umysłu oraz równowagę. To właśnie NAGOMI. Stan świadomości, który wpływa na relacje z ludźmi i otoczeniem. Oraz sposób na to, jak dostosowywać się do ciągłych zmian w życiu bez utraty wewnętrznego spokoju.

Nagomi jest obecne od zawsze w japońskiej tradycji i kulturze i dotyczy wszystkich sfer życia - od przygotowywania jedzenia, przez dbanie o zdrowie i aktywność fizyczną, po utrzymanie kreatywności i sprawnego intelektu. Poczuj uzdrawiającą moc NAGOMI - w relacjach z innymi, w kontakcie z naturą, a przede wszystkim z własnym ,,ja".

Japończycy słyną z tego, że się nie wychylają. Zwykle nie rzucają się w oczy, znoszą porażki z godnością, a zwyciężając, zachowują powściągliwość. Nie wyrażają głośno swoich opinii - do tego stopnia, że ich milczenie bywa dla niektórych krępujące. Japończycy doszli do wielu przełomowych osiągnięć bez konieczności podkreślania swoich atutów. Za powściągliwością i milczeniem Japończyków kryje się jednak od dawna skrywany sekret, który prowadzi do odnajdowania dobrostanu i harmonii we własnym życiu. Właśnie o tej ścieżce samospełnienia oraz spokoju ducha opowiada niniejsza książka.

Informacje dodatkowe o Nagomi. Japoński sekret życia w harmonii:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2024-06-19
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Way of Nagomi. How to Find Peace & Harmony in Your Life

Tagi: Poradniki praktyczne Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Nagomi. Japoński sekret życia w harmonii

IKIGAI. Japoński sposób na to, jak znaleźć sens w życiu
Ken Mogi0
Okładka ksiązki - IKIGAI. Japoński sposób na to, jak znaleźć sens w życiu

Dla Japończyków ikigai to dosłownie ,,powód, dla którego wstajesz rano". Mogi pokazuje, jak odnaleźć w życiu swoją prawdziwą drogę...

Ikigai (wyd.2). Japońska sztuka szczęścia
Ken Mogi0
Okładka ksiązki - Ikigai (wyd.2). Japońska sztuka szczęścia

Zapomnijcie o hygge. Teraz wszystko kręci się wokół IKIGAI. ,,The Times" Było już work life balance, slow life i hygge. Teraz czas na ikigai - japońską...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski