Nadstaw ucha! to ćwiczenia z nagraniami wchodzące w skład serii podręczników/samouczków do nauki języka polskiego jako obcego. Do podręcznika papierowego dołączony jest kod do wersji cyfrowej.
Książka adresowana jest do cudzoziemców uczących się języka polskiego na poziomach średniozaawansowanym i zaawansowanym, studiujących lub pracujących w Polsce albo przygotowujących się do egzaminów certyfikatowych oraz dla osób nauczających języka polskiego na tych poziomach.
Na stronie redakcyjnej podręcznika znajduje się kod QR dający dostęp do wersji cyfrowej podręcznika (wersja online aktywowana w przeglądarce internetowej, wymagane połączenie z internetem).
Atrakcyjne nagrania (materiały audio i wideo udostępnione online za pomocą kodów QR) oraz duży wybór ćwiczeń pomogą w rozwijaniu sprawności rozumienia ze słuchu i sprawią, że nauka języka polskiego będzie przyjemnością. Wystarczy nadstawić ucha.
Zawartość podręcznika:
W materiale do słuchania: monologi i scenki z życia codziennego, fragmenty utworów literackich, skecze kabaretowe, reportaże, utwory muzyczne, baśnie i legendy. Zróżnicowane ćwiczenia: testy wyboru, ćwiczenia z lukami, zdania do dokończenia, tabele, pytania do tekstu, wyszukiwanie błędów, przyporządkowanie odpowiedzi do mówiącego. Tematyczny układ materiału: dzień powszedni, święta, rodzina i przyjaciele, praca, nauka i odpoczynek, mieszkanie, zainteresowania, obyczaje i życie społeczne. Podział na formy wypowiedzi: opis, charakterystyka, opowiadanie, reportaż, wywiad, dialog, dyskusja. Transkrypcje nagrań studyjnych oraz klucz do ćwiczeń.
Pozostałe tytuły z serii Język polski dla obcokrajowców:
Język kluczem do kraju (poziom C1/C2) Przejdź na wyższy poziom (poziom C1/C2) Sprawdź swój polski. Testy poziomujące (poziom A1-C2) Podróże po Polsce (poziom C1/C2)
Wydawnictwo: NOWELA
Data wydania: 2021-11-30
Kategoria: Języki obce
ISBN:
Liczba stron: 332
Omówienia lektur i wierszy dla IV klasy szkoły podstawowej to pomoc dla uczniów, chcących powtórzyć czy uporządkować wiedzę na temat autorów, lektur i...
Szczegółowa charakterystyka epoki literackiej (tło historyczne, architektura, rzeźba, malarstwo, muzyka, filozofia, programy literackie)Literatura polska...