Na wschód od słońca

Jesień 1928 roku. Trzy młode kobiety wyruszają statkiem do Indii, rozpoczynając tym samym nowy etap w życiu. Rose, piękna, choć trochę naiwna, martwi się rozłąką z rodziną oraz wizją poślubienia mężczyzny, którego ledwie zna. Victoria, druhna Rose, jest szczęśliwa, że może uwolnić się od nadopiekuńczej matki, i za wszelką cenę pragnie znaleźć sobie męża. W drodze opiekuje się nimi Viva - młoda pisarka, która w Indiach poszukiwać będzie cieni z przeszłości, by odzyskać wolność.

"Co za cudowna książka! Ekscytująca, romantyczna, nieprzewidywalna i dowcipna. Pragnęłam, aby się nigdy nie kończyła. Będę teraz przez miesiąc jeść curry." - Tracey Ullman

"Powieść Julii Gregson uznana została za najlepszą angielską powieść romantyczną 2009 roku, ale z pewnością nie zasługuje na pogardliwe miano "romansidła". Owszem, sercowe perypetie bohaterek mają tu znaczenie kluczowe, lecz i zdecydowanie gorzko-słodki posmak. Na wschód od słońca jest w równym stopniu książką o miłości, co opowieścią o emancypacji, dojrzewaniu i oswajaniu się z kulturowym szokiem. Gregson to naprawdę utalentowana uczennica wielkich brytyjskich realistów." - Marta Mizuro, "Zwierciadło"

Informacje dodatkowe o Na wschód od słońca:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2009-07-21
Tytuł oryginału: East of the Sun
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk

Kup książkę Na wschód od słońca

Na wschód od słońca - opinie o książce

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski