Agnieszka Jackowiak, przez przyjaciół zwana Mimi, urodziła się w 1974 r. w Gostyniu.
Absolwentka wydziału teologii PAT w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i PR Uniwersytetu Wrocławskiego. Niepoprawna marzycielka i typowy nadwrażliwiec. Na co dzień mama trzech wspaniałych chłopców i pełnoetatowy „home manager”. Autorka zakończenia alternatywnego do książki Janusza L. Wiśniewskiego, Martyna.
Życie. Z jednej strony nieopisany dar i niewyrażone piękno, z drugiej trud codzienności i walka o przetrwanie. Nieodgadniony paradoks, którego każdy z nas doświadcza co dnia. Życie to miłość we wszystkich jej wymiarach, odcieniach i blaskach, ta prosta i ta nienazwana, ta bajkowa i ta raniąca jak ciernie. Odnajdywana nie w porę, krucha jak płatki kwiatów, dostrzeżona w oczach dziecka, spotkana na szlaku życia. O takiej zwyczajnej-niezwyczajnej miłości wpisanej w życie traktują zawarte w książce opowiadania.
Pierwsze, co uderza w pisarstwie Agnieszki, to olbrzymi szacunek dla słowa i czytelnika. Nie ma w jej tekstach bełkotu, mającego tworzyć pseudofilozofie dla ubogich umysłem. Starannie stworzone, dopracowane w każdym szczególe postacie zbliżają nas do siebie lub odrzucają odmiennością myśli i zachowań. Fabuła opowiadań przypomina strategię gry, jaką z czytelnikami prowadzi autorka – np. opowiadanie Na szlaku życia. Tekstem Żółty – moim ulubionym – autorka ukazała całą paletę swoich pisarskich umiejętności. Humor i ironia zakrawałaby na szyderstwo, gdyby nie wszechobecna w twórczości Mimi wrażliwość na ludzi, ich uczucia i słabości. I tytułowy bohater – przewrotny, zwrotny jak pióro, którym go stworzono. Ta książka to wachlarz literatury – każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Czekam na kolejne takie teksty autorki.
Jacob Kotowski
Informacje dodatkowe o Na szlaku życia:
Wydawnictwo: Radwan
Data wydania: 2012-07-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
978-83-7745-305-6
Liczba stron: 110
Sprawdzam ceny dla ciebie ...