"Na ratunek” to historia o winie i przebaczeniu, o mrocznych tajemnicach i niewyobrażalnej sile prawdy, o walce z nałogiem i o potędze miłości. To mistrzowski portret rodziny, jednej z wielu, a przecież, jak każda, wyjątkowej.
Peter Webster, początkujący w zawodzie paramedyk, ratuje z wypadku samochodowego młodą kobietę, Sheilę Arsenault. Nie potrafi o niej zapomnieć i mimo złych przeczuć angażuje się w romans. Przeszłość nigdy nie jest bez znaczenia, a przyszłość zawsze niesie ze sobą niespodzianki… Osiemnaście lat później Sheila mieszka sama, a Peter wychowuje ich córkę, Rowan. Dziewczyna zaczyna sprawiać kłopoty, ojciec obawia się o jej bezpieczeństwo. Szuka pomocy u jedynej osoby, do której może się zwrócić, choć spotkanie po latach wydobędzie na światło dzienne trudne pytania starannie usuwane w cień: Jak doszło do tego, że matka opuściła rodzinę? Jak duży wpływ na teraźniejszość ma przeszłość? Które decyzje mogłyby najskuteczniej zmienić bieg wypadków?
Anita Shreve to niekwestionowana mistrzyni poruszających opowieści o dylematach codzienności.
„Boston Globe”
Anita Shreve jest uznaną i nagradzaną autorką powieści przetłumaczonych na ponad trzydzieści języków. Pracowała jako nauczycielka, dziennikarka, wykładała także na kursach kreatywnego pisania. Jest autorką trzynastu bestsellerowych powieści, m.in. „Ostatni raz”, „Trudna miłość”, ”Żona pilota”, która znalazła się na liście Oprah’s Book Selection oraz „Ciężar wody”, nominowanej do prestiżowej Orange Prize. Na podstawie jednej z jej książek powstał film „Ruch oporu” (2003). W Polsce ukazały się między innymi: „Ciężar wody” (2002), „Trudne decyzje” (2010), „Skradziony czas” (2010), „Przekleństwa miłości” (2011).
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-07-07
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 272
Fotografka Jean James podąża tropem zagadkowej zbrodni sprzed lat. W odkryciu prawdy pomagają jej zapiski kobiety, która uszła owej tragicznej nocy z życiem...
Powieść psychologiczno-obyczajowa osadzona na początku XX wieku. Każdy ma prawo do miłości. Nawet ktoś taki jak nauczyciel akademicki Nicholas van Tassel:...