NA KOCIĄ ŁAPĘ: TOM 1

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Subaru Mikazuki, autor kryminałów, stroni od ludzi, gdyż ci przeszkadzają mu w pracy twórczej. Pewnego dnia na jego drodze staje kotka. Obserwując jej tajemnicze, nieprzewidywalne kroki,
pisarz czuje nagły przypływ weny.

Aspołeczny mężczyzna i nadopiekuńcza kotka przygarnięta z ulicy… Oto historia o szczęśliwym życiu pod jednym dachem widziana i ludzkimi, i kocimi oczami!

Informacje dodatkowe o NA KOCIĄ ŁAPĘ: TOM 1:

Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2024-01-10
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788382426328
Liczba stron: 0

więcej

Kup książkę NA KOCIĄ ŁAPĘ: TOM 1

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

NA KOCIĄ ŁAPĘ: TOM 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2024-10-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

POPKULTUROWY KOCIOŁEK: Historia rozpoczyna się od pozornie prostego wydarzenia: samotny młody pisarz, Subaru, przygarnia bezdomną kotkę, Haru. Pierwsze trzy tomy serii służą głównie do lepszego zaprezentowania obu bohaterów i pokazania trudnych początków ich niezwykłej relacji. Dużo tu momentów humorystycznych, które przyciągają uwagę czytelnika i budują świetny klimat tytułu. Humor nie jest on jednak nachalny ani infantylny. Minatsuki umiejętnie żongluje zabawnymi sytuacjami z bardziej poważnymi momentami, tworząc w ten sposób harmonijną całość.

Wraz z kolejnymi rozdziałami to, co wydaje się być prostą komediową opowieścią o zwierzęciu domowym, stopniowo przeradza się w głębszą, wzruszającą opowieść o samotności, przyjaźni i odnajdywaniu sensu życia.

Autorka z niezwykłą delikatnością przedstawia zarówno perspektywę człowieka, jak i kota. Dzięki temu czytelnik może wczuć się w sytuację obu bohaterów i zrozumieć ich motywacje. Subaru, choć z pozoru zamknięty w sobie, skrywa w głębi duszy wrażliwość i potrzebę bliskości. Haru, z kolei, to nie tylko uroczy futrzak, ale także inteligentne i niezależne stworzenie, które wnosi do życia Subaru powiew świeżości i radości.

Do dużych zalet tytułu na pewno trzeba zaliczyć ciekawie zaprezentowane relacje między bohaterami. Powolne budowanie więzi między Subaru a Haru jest tu niezwykle autentyczne i wzruszające. Obserwujemy, jak początkowa niechęć Subaru do obecności kota stopniowo ustępuje miejsca głębokiej przyjaźni. Haru staje się dla niego nie tylko towarzyszem, ale także źródłem inspiracji i pocieszenia.

Scenarzysta z niezwykłą subtelnością ukazuje, w jaki sposób zwierzę może wpłynąć na życie człowieka. Haru pomaga Subaru wyjść z izolacji, otworzyć się na innych ludzi i odnaleźć radość w prostych rzeczach. Dzięki niej pisarz zaczyna dostrzegać piękno otaczającego go świata i nabiera ochoty na życie....

Link do opinii
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2024-02-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

KOTKA I PISARZ

 

I kolejna kocia manga dołącza do tych wydanych już na polskim rynku. fajnie, fajnie, bo jak rzecz dobra, to nigdy dość, a ta jest dobra. No ja lubię ten schemat, lubię, lubię te kocie zabawno-wzruszające historie, w których widzę i odbicie tego, co sam z codzienności z moim kitku, jak i coś zupełnie nowego. No i to wszystko znów mam tutaj, znów fajnie podane, znajome, wiadomo, ale właśnie o to chodzi. a ten element głównego bohatera będącego pisarzem kryminałów dorzuca coś do typowej historii o gościu, w życiu którego pojawił się czworonóg. No i tyle wystarczy, by zabawa była naprawdę przyjemna.

 

Subaru Mikazuki nie lubi ludzi, stroni od nich. Jest pisarzem, tworzy kryminały, ludzie mu przeszkadzają, ale co z kotem? Gdy spotyka jednego - a właściwie jedną - na swojej drodze, nie wie jeszcze, jak to odmieni jego życie!

 

 

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2024/02/na-kocia-ape-1-minatsuki-as-futatsuya.html

Link do opinii
Avatar użytkownika - isil
isil
Przeczytane:2024-02-05, Ocena: 4, Przeczytałem,
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy