Na językach dzikich zwierząt. Trrrudne historyjki logopedyczne z głoską R


Tom 2 cyklu Na językach zwierząt
Ocena: 5 (2 głosów)

Wspaniała zabawa i nieoceniona pomoc edukacyjno-logopedyczna.

Poznajcie zwierzęta, które pomogą w nauce wymowy głoski R! Do zabawy zapraszają parskająca orka Wiktoria, kangury zajadające trawę i morsy kruszące lód oraz bobry i renifer.

Razem z nimi dziecko ćwiczy wymowę głoski R, utrwala prawidłowe nawyki oddechowe oraz wzmacnia i usprawniania mięśnie narządów artykulacyjnych.

Jeśli jesteście ciekawi, co kryje w sobie buzia, jak pracują jej mięśnie, jeśli potrzebujecie profilaktyki logopedycznej - ta książka jest właśnie dla Was!

 

O autorce: Anna Skiba jest neurologopedą klinicznym i specjalistką wczesnej opieki logopedycznej. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci z wadami wymowy i zaburzeniami komunikacji. Jest popularyzatorką wiedzy o rozwoju dziecka.

Informacje dodatkowe o Na językach dzikich zwierząt. Trrrudne historyjki logopedyczne z głoską R:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2023-02-08
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788367555319
Liczba stron: 40

Tagi: Pierwsze lata życia - początki nauczania

więcej

Kup książkę Na językach dzikich zwierząt. Trrrudne historyjki logopedyczne z głoską R

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Na językach dzikich zwierząt. Trrrudne historyjki logopedyczne z głoską R - opinie o książce

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-02-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

Nauka mowy, prawidłowej artykulacji to  długotrwały proces, trwający kilka dobrych lat. Właśnie tyle czasu mają maluchy, które uczą się wyraźnie wysławiać. Nie ma sztywnych granic. Tak jak w przypadku nabywania innych nowych umiejętności.
Wiele czynników wpływa na prawidłową wymowę naszych pociech, począwszy od tych anatomicznych, a na społecznych kończąc. Sporo zależy tutaj od nas samych, rodziców i opiekunów. Wyłapując w porę nieprawidłowości i konsultując je ze specjalistą wielu wadom możemy zaradzić. Pamiętajcie logopeda nie gryzie ?
Żabcia z racji zaburzeń napięcia mięśniowego w obrębie jamy ustnej korzysta z pomocy specjalisty regularnie od ponad dwóch lat. Wszelkie pomoce, które urozmaicają codzienne ćwiczenia w domowym zaciszu są u nas mile widziane.
Cieszę się niezmiernie, że poznałyśmy wspaniałą książkę Anny Skiby, wprost przepięknie ilustrowaną przez Magdalenę Jakubowską, pt."Na językach dzikich zwierząt. Trrrudne historyjki logopedyczne z głoską r".
Najmłodszych do  wspólnej zabawy zapraszają zwierzęta m.in kangury, papuga Ara, polarny niedźwiadek, orka i renifer. Przytrafiają im się najróżniejsze przygody i wydają one z siebie różnorodne dźwięki.
Czy potraficie powtórzyć je tak jak papuga? Kląskać językiem, tak jak kangury, albo wysyłać całusy, układając usta w dzióbek?
Ćwiczenia zamieszczone pod każdą zwierzęcą historyjką, fantastycznie zilustrowane i dokładnie opisane, pomagają w pionizacji języka, utrwalają prawidłowe nawyki oddechowe oraz usprawniają mięśnie narządów artykulacyjnych.
Ta książka bardzo dobrze sprawdzi się w naszej profilaktyce logopedycznej.

Link do opinii
,,Na językach dzikich zwierząt" to druga część krótkich historyjek z zwierzętach i o tym co lubią jeść. Czasami jednak jedzenie przykleja się im do policzków, wbija w zęby lub w język. A wtedy muszą sobie one poradzić za pomocą prychania, kląskania czy wystawiania języka.

Druga część tej serii skupia się na wibrowaniu języka co jest bardzo potrzebne przy prawidłowym wymawianiu jednej z najtrudniejszej głoski R.

Kolorowe i zabawne ilustracje zachęcają do wspólnej zabawy z bohaterami. Natomiast na końcu książeczki znajdują się wskazówki dla rodziców.

Książeczka została napisana przez Annę Skibę, neurologopedia klinicznego. Zajmuje się ona diagnozą i terapią dzieci z wadami wymowy. Książeczka ma charakter bardziej zabawowy. Natomiast dla logopedów i rodziców dzieci już zdiagnozowanych na pewno jest świetną pomocą logopedyczną. Sama żałuję, że ta książeczka nie została wydana dwa lata wcześniej, kiedy to wraz z synem ćwiczyłam uderzanie języka o wałek dziąsłowy mówiąc d-d-d-d.

Bardzo polecam! Warto mieć tę serię w swojej bibliotece.

 

Link do opinii
Inne książki autora
Na językach zwierząt. Na językach cichych i głośnych zwierząt. Szumiące historyjki logopedyczne
Anna Skiba0
Okładka ksiązki - Na językach zwierząt. Na językach cichych i głośnych zwierząt. Szumiące historyjki logopedyczne

Wspaniała zabawa i nieoceniona pomoc edukacyjna. Poznajcie zwierzęta, które pomogą w nauce wymowy głosek SZ, Ż, CZ, DŻ! Do zabawy zapraszają szynszyla...

Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne
Anna Skiba0
Okładka ksiązki - Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne

Wspaniała zabawa i nieoceniona pomoc edukacyjno-logopedyczna. Proste historyjki o zwierzętach, które zajadają swoje przysmaki. Coś im się przykleja do...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy