Mowa ciała

Międzynarodowy bestseller (29 tys. egz. łącznego nakładu od 2007 r.), który zdradza sekrety komunikacji niewerbalnej

80% informacji o ludziach czerpiemy nie z ich słów, lecz z zachowania i gestów. To one właśnie zdradzają nasze prawdziwe intencje i nastawienie - jeśli umiemy je zaobserwować i odczytać.

Ten światowy bestseller na temat mowy ciała jest drugim, znacznie wzbogaconym wydaniem pierwszej książki A. Pease’a pod takim samym tytułem. Tym razem autorzy analizują poszczególne elementy niewerbalnej komunikacji i całe grupy gestów, korzystając z najnowszych badań i ustaleń w dziedzinie biologii ewolucyjnej, psychologii i medycyny z jej nowoczesnymi technikami obrazowania mózgu. W charakterystyczny dla siebie humorystyczny sposób dzielą się z nami poważnymi strategiami odczytywania sygnałów mowy ciała i ich świadomego wykorzystywania w rozmaitych okolicznościach. Piszą m.in: jak poprzez odpowiedni uścisk ręki przejąć kontrolę nad sytuacją; jakie grupy gestów zdradzają kłamcę; papieros, filiżanka kawy, okulary i makijaż – co dają do zrozumienia; jak świadomie wpłynąć na mowę ciała rozmówcy i zmienić jego nastawienie.

Allan i Barbara Pease są światowej sławy ekspertami w dziedzinie stosunków międzyludzkich i mowy ciała, a ich książki sprzedają się w wielomilionowych nakładach.

Informacje dodatkowe o Mowa ciała:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-09-07
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7510-019-8

Kup książkę Mowa ciała

Mowa ciała - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aneta2944
Aneta2944
Przeczytane:2022-08-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Świetna książka! Lekki styl autorów pomaga w szybkim przyswojeniu poruszanych treści. W książce jest omówione większość najczęstszych komunikatów niewerbalnych, jakie nasze ciała wysyłają w codziennych sytuacjach. Są też przytoczone różne badania i eksperymenty w dziedzinie mowy ciała.

Autorzy przedstawiają czytelnikowi i zwracają jego uwagę na wiele z pozoru nieistotnych ruchów, które bardzo często wykonujemy nieświadomie poczynając od rodzajów uścisku dłoni, gestów wykonywanych dłoniami, pozycji przybieranej podczas rozmowy, czy całej gamy mimiki twarzy i ruchów głowy.

Autorzy przekonują, że praktycznie wszystkie te gesty o czymś nam mówią, może to być stosunek naszego rozmówcy do nas lub np. jego aktualny nastrój i naprawdę nie potrzeba wiele wysiłku, by stać się bardziej świadomą osobą, co moim zdaniem ma wiele zalet, bo osobiście zawsze uważałem, że "czytanie" ludzi (przynajmniej na podstawowym poziomie) jest naprawdę przydatną i wartą nabycia umiejętnością.

Samą książkę czyta się lekko i przyjemnie, przede wszystkim opatrzona jest dużą liczbą rysunków postaci (a także zdjęciami znanych osób) przedstawiających omawiane gesty, które na pewno pomagają przyswoić sobie treść. Od strony merytorycznej na poparcie swoich tez w poradniku nie brakuje przywoływanych danych statystycznych czy odwołań do psychologii. Poradnik ten pogrupowany jest na wiele małych podrozdziałów i jako że omawianych jest wiele różnego rodzaju gestów to poprzez ilość różnych ciekawych informacji i ani razu nie uświadczyłem znużenia podczas czytania i jeśli chodzi o minusy to nie mam się tu do czego przyczepić.

Książka według mnie jak najbardziej warta przeczytania jako w sposób lekki i rzeczowy przedstawia czytelnikowi szerokie spektrum gestów należących do komunikacji niewerbalnej, a zdobyta wiedza może zaowocować poprawą komunikacji z ludźmi spotykanymi przez nas na co dzień.

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-12-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - brightwitch
brightwitch
Przeczytane:2011-05-25, Przeczytałam,
Allan Pease, Barbara Pease0
Okładka ksiązki - Dlaczego mężczyźni odkładają przygotowania na ostatnią chwile, a kobiet mają wszystko zapięte na ostatni guzik

Co roku z radością i niecierpliwością wyczekujemy na najwspanialsze święta - Boże Narodzenie. Jednak im bardziej się zbliżają, tym bardziej dają się nam...

Mowa ciała w miłości
Allan Pease, Barbara Pease0
Okładka ksiązki - Mowa ciała w miłości

Język ciała w życiu miłosnym- jak go zrozumieć i używać z pozytywnym skutkiem   Allan i Barbara Pease są światowej sławy ekspertami w dziedzinie...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung