Morderstwo po francusku. Amerykanka i paryska zbrodnia

Kryminalna opowieść, której akcja rozgrywa się w Paryżu, i której bohaterką jest najlepsza przyjaciółka i powierniczka legendarnej Julii Child. Gdy Paryż na nowo odkrywa radość życia, Tabitha Knight, która niedawno przyjechała z Detroit, by odwiedzić swojego francuskiego dziadka, wyrusza eksplorować miasto. Paryż to nie tylko Miasto Świateł, ale też miejsce pełne historii, romantyzmu, wspaniałej architektury i najlepszej kuchni. Dzięki sąsiadce i przyjaciółce - Julii Child - Tabitha uczy się gotować dla swojego dziadka i wujka. Pobyt w Paryżu jest zachwycający, aż do momentu, gdy pewnego zimnego, grudniowego dnia w piwnicy zostaje znalezione ciało. Tabitha rozpoznaje w ofierze kobietę, którą poznała zaledwie wieczór wcześniej. Narzędziem zbrodni jest nóż należący do Julii... Tabitha postanawia zagłębić się w świat intryg i przemierza miasto z nadzieją, że znajdzie zabójcę, zanim ona, lub któreś z jej przyjaciół trafi do więzienia. Kryminalna uczta dla wszystkich fanów zawiłych historii, okraszonych szczyptą dreszczyku i całym mnóstwem niespodziewanych zwrotów akcji.

Informacje dodatkowe o Morderstwo po francusku. Amerykanka i paryska zbrodnia:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2024-06-19
Tytuł oryginału: Mastering the Art of French Murder

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Morderstwo po francusku. Amerykanka i paryska zbrodnia

Morderstwo po francusku. Amerykanka i paryska zbrodnia - opinie o książce

Avatar użytkownika - booksitsmypassio

#współpracareklamowa

#współpracabarterowa

#współpracarecenzencka

Opis książki :

Kryminalna opowieść, której akcja rozgrywa się w Paryżu, i której bohaterką jest najlepsza przyjaciółka i powierniczka legendarnej Julii Child. Gdy Paryż na nowo odkrywa radość życia, Tabitha Knight, która niedawno przyjechała z Detroit, by odwiedzić swojego francuskiego dziadka, wyrusza eksplorować miasto. Paryż to nie tylko Miasto Świateł, ale też miejsce pełne historii, romantyzmu, wspaniałej architektury i najlepszej kuchni. Dzięki sąsiadce i przyjaciółce – Julii Child – Tabitha uczy się gotować dla swojego dziadka i wujka. Pobyt w Paryżu jest zachwycający, aż do momentu, gdy pewnego zimnego, grudniowego dnia w piwnicy zostaje znalezione ciało. Tabitha rozpoznaje w ofierze kobietę, którą poznała zaledwie wieczór wcześniej. Narzędziem zbrodni jest nóż należący do Julii… Tabitha postanawia zagłębić się w świat intryg i przemierza miasto z nadzieją, że znajdzie zabójcę, zanim ona, lub któreś z jej przyjaciół trafi do więzienia. Kryminalna uczta dla wszystkich fanów zawiłych historii, okraszonych szczyptą dreszczyku i całym mnóstwem niespodziewanych zwrotów akcji.

" - Nie, Julio, naprawdę. Nie jestem teraz zainteresowana romansami.

- Ale jesteś w Paryżu! To miasto miłości.

Potrzebujesz mężczyzny, z którym mogłabyś łączyć się w namiętnych pocałunkach nad brzegiem Sekwany... na którego mogłabyś zerkać znad kieliszka bordeaux... "

Tabitha Knight przyjeżdża z Detroit aby odwiedzić swojego dziadka. Poznaje tam Julię Child, która uczy ją gotowania.

Pewnego dnia w piwnicy zostaje znalezione ciało dziewczyny, którą Tabitha poznała dzień wcześniej. Narzędziem zbrodni okazuje się nóż należący do jej przyjaciółki Julii.

Tabitha postanawia rozpocząć swoje własne śledztwo, i odkrywa, że zmarła dziewczyna miała wiele tajemnic.

Historia pełna intryg, tajemnic i kłamstw, które niejednokrotnie będą zagrażały życiu Tabithy.

Jakie tajemnice odkryje dziewczyna?

Czy uda jej się rozwiązać zagadkę śmierci kobiety?

Niebanalna fabuła, która łączy wątek kryminalny z kulinarnym, takiego połączenia jeszcze nie czytałam i jest to strzał w dziesiątkę.

Autorka stworzyła wciągającą historię z niespodziewanymi zwrotami akcji i pełną tajemnic fabułę oraz zaskakujące zakończenie, które sprawia, że z przyjemnością czytelnik sięga po kolejną książkę autorki.

Gorąco polecam.

Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.

#książkoweimpresje #ewelabook #polskiebookstagramy #bookstagrampl @ewelabook

Avatar użytkownika - zainspirowanawku
zainspirowanawku
Przeczytane:2024-07-28,

Wiecie kim była Julia Child? To amerykańska kucharka, autorka książek i programów telewizyjnych a także popularyzatorka kuchni francuskiej w USA. Pytam Was dlatego, że jedną z głównych bohaterek książki Colleen Cambridge pod tytułem "Morderstwo po francusku" jest najlepsza przyjaciółka Julii. Mamy rok 1949. Paryż i cała Francja powoli budzą się do życia po zakończonej wojnie. Tabitha Knight dorastała w Detroit, ale jej mama i babcia były francuskami. Po śmierci babci kobieta jedzie do Paryża by zamieszkać ze swoim dziadkiem i wujkiem. By móc się utrzymać udziela korepetycji z angielskiego osobom z polecenia przez najbliższych. Sąsiadką dziadka jest Julia Child. Kobiety zaprzyjaźniają się a Julia uczy gotować Tabithe. Pewnego wieczoru siostra Julii wraz ze znajomymi urządza w jej mieszkania imprezę. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że rano w piwnicy zostają odnalezione zwłoki Therese a przy jej ciele leży nóż Julii. Za namową Julii Thabitha rozpoczyna prywatne śledztwo w poszukiwaniach mordercy. Ale to się przyjemnie czytało. Pełno tu zwrotów akcji, bardzo fajne i ciekawe bohaterki, kulinarne wstawki i urok Paryża. Całość dzięki temu nabrała niezwykłego uroku i klimatu. Nie jest to jakiś skomplikowany kryminał, ale na ten wakacyjny czas idealny.

Kocham książki o Francji i kocham książki o jedzeniu, dobrym kryminałem też nie pogardzę, więc "Morderstwo po francusku" pasuje do mnie idealnie. W całość wpleciona została również Julia Child, słynąca z propagowania kuchni francuskiej. Ogólnie jest to lektura lekka, łatwa i przyjemna, świetna do czytania relaksacyjnego. Nie ma co się spodziewać po tej książce większej głębi, bo zdecydowanie jest to lektura rozrywkowa. I tę funkcję spełnia bardzo dobrze, a dla fanów kulinariów i Paryża mamy tu wartość dodaną. To proza dobrze skomponowana, napisana dobrym językiem, chociaż wydaje mi się, że w paru miejscach dopatrzeć się można paru niezgrabości językowych. Poza tym nie ma tu zaskoczenia, jakiegoś wrażenia wooow, ale za to dostajemy bardzo dobry, klasyczny kryminał. Polecam.

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-07-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Morderstwo po francusku. Amerykanka i paryska zbrodnia" to książka, którą przeczytałam w jeden wieczór i świetnie się przy niej bawiłam.

Akcja rozgrywa się w latach 50-tych XX wieku w Paryżu. Jest to lekki kryminał w którym dużą rolę gra francuska kuchnia oraz teatr. Tabitha uczy się gotować dzięki swojej przyjaciółce Julii i to właśnie ona namawia ją, aby przeprowadziło śledztwo w sprawie morderstwa w którym obydwie są podejrzanymi.

Książka napisana jest dobrze, po prostu płynie się przez nią. Bardzo polubiłam też postaci, które w niej występują. Szczególnie dziadka i wujka Tabithy oraz detektywa prowadzącego śledztwo.

Niekiedy historia jest dosyć przewidywalna, kilku rzeczy się domyśliłam jak tego kto był mordercą. Autorka nas naprowadza na niektóre tropy, ale główna bohaterka nie do wszystkiego dochodzi od razu. Bardzo lubię kiedy mam rację przy zagadkach kryminalnych, jednak zbyt szybko i zbyt wielu rzeczy sama się domyśliłam. Wolałabym gdyby było tutaj mniej oczywistości, mimo to i tak świetnie sądziłam czas z tym tytułem. I z chęcią sięgnę po kolejną część.

Jeśli lubicie francuskie klimaty, okres powojenny, kryminały i silne oraz bystre bohaterki, myślę, że ta książka przypadnie Wam do gustu. Polecam!

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Miałeś/-aś okazję obejrzeć film ,,Julie i Julia" z Meryl Streep w jednej z głównych ról? ?

Jeżeli tak, to z całą pewnością wiesz, kim jest Julia Child, z którą możemy się także spotkać w książce ,,Morderstwo po francusku" autorstwa Colleen Cambridge.

,,Morderstwo po francusku" to lekki kryminał utrzymany w dość przyjemnym tonie. Wszystko to dzięki barwnej otoczce Paryża - historii czającej się na każdym kroku, ogromnej dawce romantyzmu, wspaniałej architektury i oczywiście wyśmienitej kuchni. To właśnie Paryż ma pomóc na nowo odkrywać radość z życia Tabithcie Knight - nowej przyjaciółce i sąsiadce słynnej Julii Child.

Fabuła książki jest wciągająca i z łatwością można się w niej zatracić. Całość została przemyślana i skonstruowana w logiczny sposób, jednak trzeba przyznać, że momentami jest mocno przewidywalna. Czy mi to przeszkadzało? I tak, i nie. Raczej traktowałam lekturę jako coś niewymagającego, przyjemnego, i właśnie to otrzymałam. Na plus zasługuje fakt, że akcja jest dynamiczna i niektóre jej zwroty naprawdę mocno zaskakują. Wszystko to w połączeniu z klimatycznym Paryżem robi bardzo dobrą robotę.

Sama postać Tabithy była dla mnie troszeczkę irytująca. Zabrakło mi w niej ,,człowieczeństwa" - większej wrażliwości, bardziej rozwiniętych cech osobowości, lepiej przedstawionego portretu psychologicznego. Niemniej jednak miło było mi jej towarzyszyć w prywatnym śledztwie mającym na celu uratowanie Julii Child!

,,Morderstwo po francusku" to lekki kryminał, który z całą pewnością przypadnie większości osób do gustu. Według mnie jest to lektura idealna podczas plażowania - nie wymaga większego zaangażowania, czyta się ją przyjemnie i z ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie POLECAM!

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski