Molekuły emocji

Ocena: 4.63 (8 głosów)

Molekuły emocji to pełen refleksji, przenikliwości i intymności zbiór opowiadań o lękach, pragnieniach, tęsknotach i codziennych dramatach... Czasem wydaje nam się, że otaczająca nas rzeczywistość zmusza do podejmowania trudnych decyzji, że ludzie napotykają te same problemy, żyją tym samym "ustabilizowanym" życiem. Czy właściwie znamy całą prawdę o dzisiejszym człowieku? Czy dokładnie wiemy czego pragnie, czego się boi, o czym myśli i do czego dąży? Trzeba wiele subtelności i empatii by dotrzeć do głębi, do magii, która ukryta jest w każdym z nas, nie poddawać ocenie tego co powierzchowne. Nie lada to wyzwanie nawet dla autora, obserwatora i kronikarza codzienności, który opowiada te historie w "swoim" niepowtarzalnym stylu, z nauką, erotyką i emocjami w tle.

Informacje dodatkowe o Molekuły emocji:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-08-03902-2
Liczba stron: 122
Język oryginału: polski
Ilustracje:James L. Amos/K.Opaliński/Anna Pol

więcej

Kup książkę Molekuły emocji

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Molekuły emocji - opinie o książce

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-03-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
myślę, że to tom niedoceniony, nie jest to najmocniejsza szóstka z możliwych ale, jednak 6. to moja opinia napisana na profilu lubimy czytać (występuje pod tym samym nickiem co tu, choć mam inny avatar. Przyklejam ją bo myślę że wyjątkowo zgrabnie udało mi się ująć myśli: (..)"Bałem się, że inni, także ją widzą. I że na dodatek kupią i przeczytają. Ja nigdy się nie odważyłem. Zbyt wiele chciałbym zmienić, poprawić, usunąć ocenzurować, a zaraz potem musiałbym tłumaczyć i przepraszać najbliższych. Na podstawie własnej biografii można przecież stworzyć nieskończoną liczbę historii. Nieskończenie prawdziwych..." ~ Opowieść dworcowa. I teraz zastanawiam się czy naprawdę da się pisać tak, jakby się było inną osobą? Może dlatego, że te felietony były pisane dziesięć lat temu - przypadły mi bardzo gustu. Ocena za całokształt rewelacja, każdy z nich jest emocjonalny, choć jedne mniej inne bardziej na mnie podziałały. Wielki plus za to, że na kilku niewielkich kartkach każdego "rozdziału" jest zawarta cała esencja, nie mam poczucia że czegoś brakuje, bądź jest wybitnie drażniąco rozwleczone i za to zawsze lubiłam Wiśniewskiego. Porusza bardzo ważne tematy od homoseksualizmu i eutanazji, po samotność i feminizm Brawo. Choć czasem zastanawiam się czy tak rzeczywiście jest, i czy się z tym zgadzam......... To są tylko wybrane zagadnienia, zawarte w tomie. link do opinii: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/34819/molekuly-emocji/opinia/25091311#opinia25091311
Link do opinii
Avatar użytkownika - patkabm
patkabm
Przeczytane:2015-03-04, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
"Molekuły emocji" to zbiór felietonów drukowanych wcześniej w miesięczniku "Pani". Dla mnie to duże rozczarowanie. Janusz L. Wiśniewski stworzony jest do dłuższych form, jego książki czytałam z zapartym tchem, a felietony trochę z przymusu, bo raczej nie zdarza mi się nie kończyć rozpoczętej książki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Betka
Betka
Przeczytane:2014-01-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Do tej pory z twórczością Janusza L. Wiśniewskiego było mi jakoś nie po drodze. Owszem próbowałam no ale nie kończyłam lub jak w przypadku ,,Samotności w sieci" przemęczyłam - no bo była na topie. I gdyby nie plany mojego dkk na ten rok pewnie nie sięgnęłabym więcej po książki tego autora. Na swoją kolej od jakiegoś czasu czekały ,,Molekuły emocji". Książka zawiera siedemnaście tekstów drukowanych na łamach miesięcznika PANI w latach 2005-06. Te opowieści bardzo przypadły mi do serca. Od książki nie mogłam się oderwać. Przeczytałam za jednym podejściem. Szczególnie przypadło mi do serca opowiadanie ,,Funkcja istnienia" - nawet pojawiła mi się łezka w oku. Może to dlatego, iż nie tak dawno straciłam kogoś bliskiego a tu tak piękna miłość syna do matki. Autor z dużym znawstwem opisuje zachowania kobiet, potrafi postawić się w sytuacji swoich bohaterów ale także ukazuje inne reali w innych miejscach na świecie. Nie ukrywa swoich poglądów na niektóre tematy i za to duży plus. Polecam ten zbiorek wszystkim tym, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z twórczością Janusza L. Wiśniewskiego. Może warto zacząć od niego przygodę z twórczością tego naukowca i pisarza. A na koniec cytat z ,,Opowieści dworcowej" ,,Płakać trzeba w spokoju. Tylko wtedy ma się z tego radość.
Link do opinii
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2017-12-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Zbiór opowiadań o ludzkim życiu i ym co nim kieruje. Ile osób na świecie tyle historii, raz wesołych, raz smutnych, a JLW opowiada wybrane.

 

Większość opowiadań, choć nie wszystkie, urzekła mnie, mimo, że niejednokrotnie wpędziła w melancholię. Ale z JLW lubię się melancholii oddawać. Opowiadania przykuwały mnie do książki. Jak zwykle nie obyło się bez wartswy naukiwych ciekawostek.

Link do opinii
Avatar użytkownika - monia8088
monia8088
Przeczytane:2020-07-14, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Smilodon
Smilodon
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Kamulka84
Kamulka84
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - enka26
enka26
Przeczytane:2012-08-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Udręka braku pożądania
Janusz Leon Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Udręka braku pożądania

Najnowsze opowieści  Janusza Leona Wiśniewskiego pomagają  lepiej zrozumieć siebie, a także nasz coraz bardziej oszalały świat!   Autor...

Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze
Janusz Leon Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze

Czy szczęście ma swój kolor i jak smakuje?Dlaczego czekać to nie to samo co tęsknić?Czy z ciekawości może burczeć w mózgu?Jak wielkie oczy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy