Mój pionowy świat

Ocena: 4 (1 głosów)
24 października 2009 roku minęło 20 lat od tragicznej śmierci Jerzego Kukuczki na Południowej Ścianie Lhotse.

Jerzy Kukuczka jest pierwszym Polakiem, a drugim w świecie człowiekiem, który zdobył wszystkie najwyższe szczyty Świata.

Po 11 latach na rynku wydawniczym ukazało się wznowienie książki, która zainteresuje pasjonatów niezwykłych wysokogórskich wypraw . „Mój pionowy świat” to fascynująca opowieść, gdyż stanowi zapis osobistych wspomnień zdobywcy Himalajów .

W tym rocznicowym wydaniu, umieszczono po raz pierwszy pamiętnik Jerzego Kukuczki prowadzony aż do ostatnich chwil jego życia. Zapis wspomnień niezwykłego himalaisty ilustrowany jest fotografiami z rodzinnego archiwum. Warto poznać niezwykłego człowieka, który swemu życiu nadał indywidualny sens.

Polecamy to rocznicowe, unikalne wydanie wszystkim miłośnikom gór i niezwykłych zakątków ziemi.

Informacje dodatkowe o Mój pionowy świat:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-928083-0-5
Liczba stron: 240

więcej

Kup książkę Mój pionowy świat

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Mój pionowy świat - opinie o książce

Avatar użytkownika - annia
annia
Przeczytane:2013-12-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Biografia polskiego himalaisty - Jerzego Kukuczki. Szczególnie interesujące jest to, jak bardzo zmieniał się polski himalaizm na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Wybitni zdobywcy ośmiotysięczników zaczynali wspinać się na mało profesjonalnym sprzęcie robionym tanim kosztem. Ale jest to też opowieść o rywalizacji, przyjaźni aż do śmierci i niesamowitej pasji, o przezwyciężaniu siebie i walki z własnymi słabościami i lękami. Dzięki książce "Mój pionowy świat" poznajemy nie tylko świat polskiego himalaizmu, ale także samego Kukuczkę bardzo dobrze. W książce udało się doskonale przedstawić, jak wiele silnej woli trzeba mieć i jak niesamowity upór, aby nie poddać się w połowie drogi, aby mieć siłę na kolejne wyprawy. Najlepszą rekomendacją niech będzie poniższy cytat: "Wreszcie najwspanialszy moment w każdej wspinaczce. Chwila, kiedy od szczytu dzieli mnie już tylko kilka kroków, kiedy wiem, że już nic nie stanie mi na przeszkodzie, kiedy wiem, że zwyciężyłem... Zwyciężyłem nie górę czy pogodę, lecz przede wszystkim siebie, swoją słabość i swój strach. Kiedy mogę już podziękować górze, że i tym razem była dla mnie łaskawa. Tych chwil nie oddam nikomu za żadne skarby i jeżeli muszę w drodze do szczytu pokonywać przeszkody i ocierać się o nigdy nie określoną granicę między kalkulowanym ryzykiem a ryzykanctwem, to trudno, zgadzam się. Zgadzam się na walkę ze wszystkimi niebezpieczeństwami, które na mnie czyhają. Zgadzam się na wiatry, które tygodniami biją w ściany namiotów i doprowadzają do granicy szaleństwa. Zgadzam się na drogi prowadzone na granicy wytrzymałości. Zgadzam się na walkę. Nagroda, którą otrzymuje za te trudy, jest niebotycznie wielka. Jest nią radość życia."
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy