Mogę być sobą. Dziennik miłości i dumy dla osób LGBTQ+

Ocena: 5 (1 głosów)

Ciepły, zabawny, inkluzywny i interaktywny dziennik LGBTQ+ poświęcony miłości, dumie i poszukiwaniu wewnętrznej tęczy.

Dziennik dla każdej osoby LGBTQ+. Mnóstwo tu ciekawych ćwiczeń, przydatnych wskazówek, zjawiskowych drag queen i zadziornych dinozaurów. Ciesz się ze swojej tęczowej historii i baw się:

- kolorując, projektując i ozdabiając wszystko brokatem,

- poznając cytaty autorstwa prawdziwych ikon LGBTQ+,

- organizując własną imprezę przy okazji parady równości,

- dowiadując się, jak społeczność LGBTQ+ walczyła o swoje prawa.

A co najważniejsze - doceń, jaką wspaniałą osobą jesteś!

Mogę być sobą to pełna humoru i informacji książka, napisana z troską o osobę, która ją czyta! Wzmocni twoją pewność siebie, przepełni cię dumą i doda twojemu życiu kolorów. 

DOM&INK 

Jest niezależnym ilustratorem mieszkającym w Londynie. Uwielbia tworzyć to, co sprawia, że odbiorcy czują się silniejsi i bardziej pewni siebie, otaczając ich jednocześnie ciepłem. Powracającymi w jego twórczości tematami są prawa osób LGBTQ+, świadomość zdrowia psychicznego, pozytywne nastawienie do ciała, drag i girlsbandy.

Przez lata ilustrowania Dom tworzył grafiki dla Little Mix, Cheryl, iWeigh, The X-Factor, Selfridges, Skinny Dip, ,,Our Shared Shelf" Emmy Watson i innych. Był także oficjalnym ilustratorem Ru Paul's Drag Race UK Season 1 oraz Little Mix: The Search.

Informacje dodatkowe o Mogę być sobą. Dziennik miłości i dumy dla osób LGBTQ+:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2023-04-12
Kategoria: Inne
ISBN: 9788382662337
Liczba stron: 192
Tytuł oryginału: Free To be Me

Tagi: Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży - samoświadomość i poczucie własnej wartości

więcej

Kup książkę Mogę być sobą. Dziennik miłości i dumy dla osób LGBTQ+

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Mogę być sobą. Dziennik miłości i dumy dla osób LGBTQ+ - opinie o książce

Avatar użytkownika - lunkabookstagram
lunkabookstagram
Przeczytane:2023-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Mogę być sobą" to dziennik, który stworzył DOM&INK (Dominic Evans). Został wydany przez Wydawnictwo Jaguar [współpraca reklamowa z @wydawnictwojaguar]

Co jest w nim wyjątkowego?
1. Jest to dziennik miłości i dumy dla osób LGBTQ+, ale nie tylko. Jest to książka dla każdego, kto chce zrozumieć siebie i innych.
2. Jest to pewnego rodzaju bezpieczne i przyjazne miejsce, które autor chciał stworzyć, abyśmy mogli przelać swoje myśli i uczucia na papier. Książka dodaje otuchy i sprawia, że po pierwsze - możemy w sobie wiele przepracować, a po drugie - mamy niesamowity z tego fun.
3. W książce znajduje się ogrom zadań, które możemy wykonać, w zależności od naszego nastroju. Mamy okazję trochę pośpiewać, coś pokolorować, zastanowić się nad naszymi wyborami, preferencjami, marzeniami i pragnieniami, ale też i obawami, które kłębią się gdzieś głęboko w nas.
4. Dziennik to nie tylko zadania, ale też informacje o inspirujących osobach, ich cytaty wraz z krótką historią.
5. Na wielu stronach towarzyszy nam Zelda - osoba niedoinformowana, która zadaje wkurzające pytania i która nie wszystko jeszcze rozumie. Jest ciekawym dodatkiem, bo i w życiu spotykamy osoby właśnie tego pokroju, którym warto poświęcić chwilę, aby uporządkowali sobie coś w głowie. Po tym, jak pojawia się Zelda, autor tłumaczy wiele terminów, skupiając się na tym, abyśmy mieli wszystko poukładane w związku z płcią, orientacją, różnorodnością, coming outem, hejtem, prawami człowieka, osobami sojuszniczymi, wdzięcznością, dumą i miłością. Na końcu książki znajduje się także słowniczek pojęć.
6. Książka jest motywująca. Sprawia, że pragniemy w końcu zacząć żyć tak, jak faktycznie nam się marzy. Jeśli nie odczujemy aż takiej motywacji, to przynajmniej mamy okazję zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę byśmy w ogóle chcieli od życia.
7. Dziennik nie ma śliskich stron (tak, to powinno być normalne, aby można było w nim pisać, malować, rysować... ale nie zawsze te kartki są takie, jakie być powinny). W tym przypadku nie jest to problematyczne.
8. Wydanie - same brzegi stron już wyglądają bosko, a środek jest bardzo przyjemny.

Jeśli miałabym wskazać coś, co mi nie pasowało, to byłby to wydźwięk niektórych tekstów po polsku. Zamiast motywujących i mocnych, otrzymywaliśmy niekiedy nawet żenujące. Wydaje mi się, że angielski w tym przypadku (np. z tłumaczeniem w przypisie) byłby o wiele lepszą opcją, chociaż jestem świadoma również tego, że angielski w polskich książkach ma swoich przeciwników.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy