Mniejsza połowa

Ocena: 4.17 (6 głosów)

Opowieść o tym, ,,co przytrafia się wyłącznie innym", jak wbrew rzeczywistości chętnie uspokajamy samych siebie. 

Miasto wojewódzkie w epoce ,,schyłkowego Gierka". Ludzie bawią się przy muzyce zespołu Boney M., wielka płyta kwitnie , a młodzi ludzie szukają koloru.
W drodze z dyskoteki w tajemniczych okolicznościach znika jedna z sióstr Małeckich. Ślady wiodą do psychopaty, o którym w okolicy krążą legendy. Ale prowadzący dochodzenie młody milicjant zdążył już się nauczyć, że w tych czasach na swoje wychodzą tylko ci, którzy się nie wychylają. Tymczasem sprawa odsłania swoje drugie, a może i trzecie dno. Kto wie, czy będzie chciał dotrzeć do prawdy za wszelką cenę. Sekret zniknięcia chce rozwikłać także siostra zaginionej.
Wielka polityka i mała codzienność tak samo szczerzą kły na bohaterów powieści. Czy w złym świecie istnieją dobrzy ludzie? Więc kto jest dobry, kto zły? I co z tego zostanie po latach? Jedynie następna zagadka czy coś jeszcze?
Miłość i tajemnica w realiach PRL-u. Kochankowie, buntownicy, kanalie, pielęgniarki wielbiące Sherlocka Holmesa, szemrane interesy, na które władza przymyka oko, starzy przedwojenni fachowcy i młodzi partyjni karierowicze. Sekrety, które skrywają w sobie wszyscy.

Informacje dodatkowe o Mniejsza połowa:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-08-14
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788379610082
Liczba stron: 408

więcej

Kup książkę Mniejsza połowa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Mniejsza połowa - opinie o książce

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-08-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Rzeczywistość PRL-owska lat 70. Milicja obywatelska, towarzysze partyjni, wybór Polaka na papieża i główny watek zaginięcie Majki Małeckiej. Jej siostra bliźniaczka na początku myśli, że siostra zabalowała na dyskotece, później szuka jej zawzięcie. Sprawę prowadzi Roman Zdun, który w dzieciństwie przeżył cudem upadek z wysokości. Niby wszystko było napisane poprawnie, ale jakoś mnie porwało.
Link do opinii
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2015-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Czasy PRL, siostry bliźniaczki Majka i Julia mieszkają z ojcem w bloku i wiodą zwyczajne życie rodzinne jak na tamte czasy. Wspólny wypad do dyskoteki i kłótnia bliźniaczek przewracają ich życie do góry nogami. Julka wraca sama do domu, kiedy budzi się rano siostry nadal nie ma.Zaniepokojona zaczyna szukać jej wśród znajomych ale bez rezultatu. Zgłaszają ten fakt na milicję.Sprawą zajmuje się Romek Zdun cudem ocalony jako dziecko, kiedy to po pobiciu przez ,,kolegów" i upadku z budowy a następnie przewiezieniu do prosektorium zostaje ocalony przez pracownika i oddany pod opiekę lekarzom i wyrwany z rąk śmierci.Pokazane jest jak to kasa i znajomości z ,,odpowiednimi" osobami robiły swoje. Zacieranie śladów,odsunięcie Romka od sprawy i zamknięcie jej z powodów braku dowodów. Roman jednak się nie poddał i dalej szukał zaginionej siostry Julii . I znów jego życie splotło się z prześladowcą z dziecięcych lat- Szmają. Jednak po tylu latach oprawca postanawia wykpić się i umiera na oczach Romana nie ujawniając tajemnicy. Julia urodziła córkę towarzysza Barcz, który dzięki znajomościom przeszkadzał w śledztwie. Roman odsiedział za zabójstwo kilka lat, a następnie związał się z Julią. Dopiero z bloga prowadzonego przez Martę córkę Julii dowiadujemy się że Majka przeżyła i po latach tułaczki po domach opieki trafiła pod opiekę rodziny ale niestety już nie spotkały się z Julią, która uwierzyła że Majka umarła,bo przestał słyszeć bicie serca :(
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2015-01-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Ot taka sobie historyjka w czasach PRL. Do połowy (tej mniejszej) dobrze się czytało. Szkoda, że potem coś się zacięło.
Link do opinii

Trafiłam na tę pozycję czystym przypadkiem. Biorę udział w pewnym wyzwaniu i ta książka spełnia aż dwa kryteria, więc musiałam przeczytać :) Nie znałam wcześniej tej autorki - a raczej autora bo pod pięknym imieniem Dominika kryje się Pan Autor :) Przeczytała wyjątkowo kilka opinii na temat tej historii i byłam zdziwiona, bo mało która była w pełni pozytywna. A tu zaskoczenie! Jestem zachwycona tą książką! Dobra historia kryminalna, zaskakująca, nieoczywista wbrew pozorom.

Wyraziste postaci, nie pozostawiające obojętnym czytelnika. Zaskakujące zakończenie - w życiu bym się nie spodziewała! I świetne tło - PRL w najczystszym wydaniu, lata siedemdziesiąte szare, bure, a jednak pełne emocji. Bardzo duży plus dla Dominiki Stec - myślę, że sięgnę po inne pozycje tej Pani. Polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Atol
Atol
Przeczytane:2018-07-31, Ocena: 4, Przeczytałam,

Ciekawy kryminał, intryguje przez cały czas. Wciąga do samego końca, który nie jest przewidywalny.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2017-03-20, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Mężczyzna do towarzystwa
Dominika Stec0
Okładka ksiązki - Mężczyzna do towarzystwa

Snuta lekkim tonem opowieść nauczycielki języka polskiego. Ma ona 25 lat, za sobą rozwód, przy sobie obojętnego sercu chłopaka, przed sobą przypadkowo...

Kobieca intuicja.
Dominika Stec0
Okładka ksiązki - Kobieca intuicja.

Spełniły się życzenia Dominiki - bohaterki "Mężczyzny do towarzystwa". Żyje sobie szczęśliwie z Pedrem, wydała nawet powieść o ich wielkiej miłości...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy