Miłosz jak świat

W Roku Miłosza oddajemy do rąk Czytelnika drugie, poszerzone o liczne nowe teksty, wydanie książki, która ukazała się w 1998 roku i gromadzi pisane na przestrzeni wielu lat studia, eseje, analizy i szkice o twórczości Czesława Miłosza. Autor sytuuje poezję i eseistykę Miłosza w najważniejszych dla niej kontekstach, a przede wszystkim z niezrównaną przenikliwością interpretuje jej głębokie sensy i kształt artystyczny, zawartą w niej wizję świata, filozofię i eschatologię.

Informacje dodatkowe o Miłosz jak świat:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-10-24
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-1861-1

Kup książkę Miłosz jak świat

Miłosz jak świat - opinie o książce

Avatar użytkownika - frolic
frolic
Przeczytane:2011-12-14,
Po książkę tę sięgnęłam głównie ze względu na esej „Gombrowicz i Miłosz o Europie”, bo to Gombrowicz jest moim ulubionym pisarzem, ale pozostałe teksty Błońskiego zawarte w tej pozycji okazały się równie interesujące, szczególnie ten, który nosi ten sam tytuł, co całość – „Miłosz jak świat”. Błoński dokonuje przeglądu wielorakich punktów widzenia na twórczość Miłosza, tworząc jakby kompendium wiedzy o jego poezji. Język, którym pisze, nie jest nasycony naukowymi, pustymi terminami, jest żywy i zachęca do czytania. Polecam wszystkim interesującym się literaturą.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski