Miłologia

Większość z nas nie za bardzo wie, czym jest małżeństwo, i zupełnie nie ma pojęcia, po co jest małżeństwo.

Adam i Ewa nie zostali stworzeni po to, żeby siedzieć i gawędzić. Zostali stworzeni, żeby wspólnie przeżywać życie, pracować, pocić się i poświęcać dla lepszego świata, żeby się kochać, kiedy tylko zechcą, i w końcu żeby "być płodnymi i rozmnażać się", aby ta przygoda trwała i trwała...

Jakie jest twoje powołanie? Jaki jest twój plan na uprawianie ziemi? Warto znać odpowiedź na to pytanie, aby umocnić swoje relacje i nadać swemu życiu odpowiedni kierunek.

Miłologia to książka opisująca logikę miłości - dla singli, zaręczonych par i osób świeżo po ślubie. Dla tych, którzy mają dość hollywoodzkiej propagandy i milczenia Kościoła. I dla tych, których dręczą pytania i którzy chcą otrzymać inteligentną, wyważoną i rzetelną odpowiedź.

John Mark Comer jest kaznodzieją we wspólnocie Bridgetown: A Jesus Church. Ma żonę Tammy i troje dzieci: Jude, Mosesa i Sunday.

Informacje dodatkowe o Miłologia:

Miłologia - opinie o książce

Avatar użytkownika - gregory
gregory
Przeczytane:2015-02-05, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2015, Mam,
Są książki, które czyta się jednym tchem. Do innych często się wraca. Ale bywają też takie, którymi się żyje. Taka jest Miłologia (wyd. WAM). Ona właściwie łączy w sobie wszystkie te cechy. Po przeczytaniu jednym tchem, człowiek zaczyna ją przeżywać, analizować, powracać do fragmentów. Kto bowiem nie chciałby doświadczać miłości w każdym aspekcie swojego życia? A Miłologia jest właśnie o miłości we wszystkich możliwych jej przejawach. Daleko jej jednak do monotonnego wywiadu czy zbioru suchych informacji. Lektura tej książki przypomina bardziej wciągającą rozmowę z przyjacielem, który potrafi odpowiedzieć na wiele naszych pytań, zanim sami je zadamy. W Miłologii można się zakochać i w większości przypadków będzie to miłość od pierwszego rozdziału. Autor - John Mark Comer potrafi opowiedzieć o tym uczuciu w sposób niezwykle wciągający. Pisze prosto o sprawach często bardzo trudnych, bo przecież nie można się oszukiwać - miłość nie jest tylko przyjemnym uczuciem, które wynosi człowieka na wyżyny. Przez miłość często się cierpi. Autor książki to cierpienie oswaja i tłumaczy. Wszystko to popiera licznymi cytatami z Biblii, a często też przykładami z życia. To dlatego ta pozycja staje się tak bliska czytelnikowi. W wielu momentach można odnaleźć swoje własne doświadczenia. Ale ta książka sięga jeszcze głębiej, do ludzkich pragnień, które nie zawsze są uświadomione. To pragnienia o prawdziwej, szczerej, wiernej i pięknej miłości, którą świat zdaje się eliminować. A im bardziej to robi, tym bardziej ludzie jej potrzebują. Autor w płynny sposób połączył opowieść o miłości w sferze ducha i ciała. Pisze o seksualności człowieka pokazując jej piękno, ale też błędy, które popełniają ludzie, skazując miłość na zagładę. Przy lekturze tej książki rodzi się w czytelniku chęć wprowadzenia jej w życie, zastosowania wszystkich wskazówek, by doświadczyć mnogości łask, jakie przynosi ze sobą miłość. Dlatego to nie jest publikacja, którą można przeczytać, odstawić na półkę, a w ostateczności opowiedzieć o niej znajomym. Ona potrafi kształtować naszą przyszłość, jeśli tylko będziemy chcieli kształtować ją właściwie.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski