Zmiana twojego życia na lepsze jest łatwiejsza niż myślisz. Czy chcesz schudnąć, spać, by się wysypiać czy też odzyskać równowagę między życiem zawodowym a prywatnym - sekret tkwi w tym, by zacząć od małych rzeczy.
Przez lata wmawiano nam, że bycie zdrowszym i bardziej produktywnym to kwestia siły woli: powinniśmy podążać za trendami i dokonywać ciągłych zmian w naszym stylu życia. Jednak niezależnie od tego, czy chodzi o naszą diety, plany fitness czy pracę, radykalne zmiany zwykle się nie sprawdzają albo działają bardzo krótko. Więc co mamy robić? Zamiast skazanych na porażkę rewolucji powinniśmy zacząć od szybkich zwycięstw - i wdrożyć w naszą codzienność nowe mikronawyki. One zmienią wszystko!
Światowym ekspertem w tej dziedzinie jest legenda Doliny Krzemowej, B.J. Fogg, założyciel kultowej Akademii mikronawyków na Uniwersytecie Stanforda. Teraz każdy może skorzystać z jego przebadanej naukowo metody wprowadzania zmian, które są proste do osiągnięcia, skuteczne i trwałe.
W bestsellerowej, wysoko ocenianej i przez czytelników, i specjalistów książce "Mikronawyki" B.J. Fogg pokazuje, jak zmienić nasze życie na lepsze utrwalając każdy drobny nawyk raz na zawsze. Wykorzystując wieloletnią pracę naukową oraz praktyczne doświadczenie pracy z ponad 40 tysiącami osób, objaśnia mechanizm kształtowania nawyków. Skup się na tym, co możesz łatwo zmienić - wyjaśnia Fogg - a nie na tym, co wymaga ogromnego wysiłku; skup się na tym, co chcesz robić, a nie na tym, co powinieneś. W mikronawykach kryje się zaskakująca prawda - budowanie szczęśliwszego, zdrowszego życia może być łatwe i zaskakująco przyjemne.
Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 456
Tytuł oryginału: Tiny Habits: The Small Changes That Change Everything
Przeczytane:2024-08-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2024,
Książka zawiera bardzo sensowne podejście, które pomaga w kształtowaniu nawyków. Opiera się ono na modelu Fogga i zakłada, że z zachowaniem mamy do czynienia wtedy, gdy 3 elementy, czyli motywacja, możliwość i bodziec, współistnieją w tym samym czasie. Motywacja to nasze pragnienie, by zachowanie doszło do skutku. Bodziec jest sygnałem do rozpoczęcia działania. Książka wskazuje też etapy projektowania zachowania, a najważniejsze jest zaczynanie od małych zmian, które trzeba osadzić wokół dotychczasowych nawyków. Minusem jest jednak fakt, że książka jest przegadana, więc w pewnym momencie zaczyna nudzić. Jednak warto przeczytać, bo można wyciągnąć z niej parę ciekawych rzeczy, dzięki którym można szybko rozpocząć budowanie nowych nawyków.