O medytacji i jej zaletach napisano już setki, a może tysiące książek. Wśród wielu dobrych i morza kiepskich pozycji na ten temat niniejsza publikacja wyróżnia się rzetelnym podejściem do tematu i skupieniem na jednej z najciekawszych linii przekazu medytacyjnego: sufizmie uniwersalnym. Wbrew nazwie, która kojarzy się z odłamem mistycyzmu islamskiego, sufizm uniwersalny wywodzi się z tradycyjnych szkół medytacyjnych działających w Indiach, a ludzie Zachodu poznali tę filozofię za pośrednictwem Hazrata Inayata Khana na początku XX wieku. Sufickie przesłanie jest uniwersalne i jest przesłaniem duchowej wolności, niezależnie od wyznawanej religii.
Maciej Wielobób od dwudziestu lat praktykuje medytację i podąża ścieżką sufizmu uniwersalnego. Prowadzi także seminaria medytacyjne. Ta książka jest w gruncie rzeczy materialnym odwzorowaniem otwartej części takiego kursu i zawiera wszystko to, co nie wymaga bezpośredniej relacji mistrz–uczeń. Znajdziesz w niej omówienie metod, technik, koncepcji sufickich, a także głównych części przesłania i konkretnych praktyk medytacyjnych. Jej uzupełnieniem są teksty źródłowe, ważne dla adeptów sufizmu uniwersalnego. Przeczytaj i wstąp na drogę doskonalenia swojego życia!
Po co medytować i czym jest medytacja Sufizm uniwersalny i Hazrat Inayat Khan Psychologia sufizmu i trzy ścieżki Dżelal, dżemal i kemal — siła, łagodność i harmonia Relacja nauczyciel–uczeń i ścieżka inicjacji Równowaga między życiem wewnętrznym i zewnętrznym Szkoła ezoteryczna i jej praktyki „Universal worship” — religijność bez dogmatów Medytacja uzdrawiająca i ziraat Braterstwo i siostrzeństwo Praca z ciałem i pranajama — ćwiczenia Modlitwy Ćwiczenia przygotowujące do medytacji Dziesięć myśli Inayata Khana i przypowieści sufickieMaciej Wielobób jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce nauczycieli jogi i medytacji, autorem książek Terapia jogą i Psychologia jogi. Mieszka z żoną, synem, psem i dwoma kotami we wsi położonej w dolinie rzeki Mierzawy. Prowadzi szkołę jogi i centrum medytacji w Krakowie, jeździ również z warsztatami po całej Polsce. W swoich publikacjach i podczas prowadzonych przez siebie seminariów przekazuje głębię tradycyjnych ścieżek medytacyjnych w sposób praktyczny, zrozumiały i użyteczny dla współczesnego człowieka, tak by uczniowie i czytelnicy mogli uwalniać się od napięcia, doświadczać spokoju, uczyć się uważności i wykorzystywać pełnię swoich możliwości. Zna tradycję medytacyjną Indii „od środka” jako nauczyciel-inicjator w tradycyjnych szkołach medytacyjnych i uwielbia pokazywać konkretne zastosowanie tradycyjnych koncepcji oraz narzędzi w życiu codziennym każdego z nas.
www.maciejwielobob.pl
Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2014-02-28
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 152
Jogasutry Patańdźalego, najważniejszy z traktatów o jodze klasycznej, doczekał się już wielu interpretacji, ale wciąż inspiruje kolejnych badaczy. 195...
Uważność. Niespieszność. Koncentracja. We współczesnym, dziko pędzącym świecie, w którym każdy stara się zrobić dwieście rzeczy naraz,...
Chcę przeczytać,