reklama

Marzi. Nowe życie, tom 2

W drugim zbiorczym tomie opowieści o dzieciństwie w Polsce Marzi wspomina pamiętne lato i jesień 1989 roku, kiedy w Polsce i Europie Wschodniej skończył się komunizm. Dla bohaterki nastał ważny okres pożegnania z dzieciństwem oraz pierwszych nastoletnich problemów i wyborów. Na końcu komiksu zameszczony jest dziennik podróży Marzeny Sowy z Polski do Francji, w którym znajdziemy wiele zdjęć bohaterów i miejsc, stanowiących inspirację do napisania tej historii.

Pełne humoru i refleksji opowiadanie znakomicie zilustrował Sylvain Savoia. Przygody Marzi ukazały się w Belgii, Hiszpanii, we Francji i Włoszech, a także w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Korei Południowej. Z przedmowy:

,,Postać bohaterki pozwoliła nam pokazać różne emocje i przeżycia młodej dziewczyny, które stały się zrozumiałe i ciekawe dla odbiorców w różnym wieku we Francji, w Polsce i innych krajach. Okazało się, że nie jest ważne, w jakim kontekście politycznym, społecznym czy ekonomicznym się żyje, bo dzieciństwo to stan uniwersalny. Teraz oddajemy w ręce czytelników kolejne przygody Marzi. Mam nadzieję, że i tym razem skok w młodość w polskich realiach obudzi drzemiące w Was dziecko i dostarczy niezapomnianych wrażeń!". Sylvain Savoia

Informacje dodatkowe o Marzi. Nowe życie, tom 2:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Marzi - Pas de liberté sans solidarité, Tout va mieux, Nouvelle vague (3 tomy integral)

Kup książkę Marzi. Nowe życie, tom 2

Marzi. Nowe życie, tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2019-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

"Oba albumy o Marzi były dla mnie prawdziwym sentymentalnym powrotem do czasów mojego dzieciństwa. Doskonale pamiętam wszystko to, o czym opowiada Marzena Sowa. Wszak sama byłam dzieckiem w latach 80-tych XX wieku. Choć nie było wówczas łatwo, to jednak był to bardzo ważny okres dla historii naszego kraju. Nie można o tym zapomnieć. Dlatego też cieszę się, że Marzena Sowa postanowiła o nim opowiedzieć. Przez pryzmat własnych wspomnień ukazuje prawdę o tym, jak wyglądało życie Polaków w tamtym czasie. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy dla dzisiejszych pokoleń, które mogą przekonać się w bardziej przystępny sposób, niż z lektury podręczników do historii, jak wyglądało dzieciństwo ich rodziców i zrozumieć, jak wielkie szczęście ich spotkało, że urodzili się w zupełnie innych, całkowicie wolnych czasach."

Więcej na temat tego konkretnego albumu na moim blogu: https://magicznyswiatksiazki.pl/marzi-nowe-zycie-marzena-sowa-sylvain-savoia/

Złotowłosa i trzy niedżwiadki
Okładka ksiązki - Złotowłosa i trzy niedżwiadki

Dziewczynka Złotowłosa gubi się w lesie. Dociera do chatki, w której nikogo nie ma. Próbuje owsianki z trzech misek, siada na trzech krzesełkach i kładzie...

Wierszyki dla trzylatka
Okładka ksiązki - Wierszyki dla trzylatka

Wierszyki dla trzylatka to książka prezentująca dzieciom znane wiersze polskich autorów. Utwory, które wciąż uczą i bawią, zostały dobrane odpowiednio...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung