reklama

Maroko

Maroko GOLD

Na południu Maroka zachwyca wspaniała Sahara z wydmami, oazami i majestatycznymi ksarami, czyli ufortyfikowanymi siedzibami plemiennymi na szlaku karawan. W pobliżu

Merzougi zadziwia Irk asz-Szabbi, ogromny wał piasku o długości 22 km i wysokości 150 m. W niecałą godzinę można dotrzeć z Merzougi nad słone jezioro Dayet Sriji, gdzie przy brzegach akwenu brodzą stada flamingów.

Katarzyna Ławrynowicz

#CapMalabata

Przylądek cieszy się dużą popularnością ze względu na piękne plaże, dobre hotele i malownicze pozostałości średniowiecznego zamku Château Malabata.

#Al-Dżadida

Świetne miejsce na kilkudniowy odpoczynek z rodziną. Miasto ma uroczo ufortyfikowaną starówkę z czasów portugalskich oraz dużą plażę nad spokojną zatoką.

#WodospadyUzud

Największe wodospady w kraju tworzą dwie kaskady, przy czym, co nietypowe, górna jest szersza od dolnej.

#DżabalTubkal

Najwyższa góra północnej Afryki, większość turystów przyjeżdża w Atlas Wysoki, żeby zobaczyć właśnie ją. Wejście na szczyt możliwe jest tylko z przewodnikiem, nie jest trudne technicznie, ale trzeba się przygotować.

W PRZEWODNIKU

KALEJDOSKOP: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Maroku, ale baliście się zapytać. Smaki kraju, kultura i sztuka, najlepsze pamiątki, słowniczek. I wiele, wiele więcej.

ZWIEDZANIE: Niezwykłe miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, o których będziecie pamiętać latami. Pomocne polecenia i wskazówki lokalnych mieszkańców oraz autorów-podróżników Pascala.

WYCIECZKA: Podczas jazdy przez równinę Sus zachwycają nas lasy arganowe. Kolejny punkt podróży to malownicze miasto Tarudant, otoczone murami obronnymi. Warto przejść przez bazary, m.in. z biżuterią czy dywanami, i przyjrzeć się pracy rzemieślników.

PRZYDATNE: Rozdział ważny przed wyjazdem, ale i w trakcie podróży. Najważniejsze informacje praktyczne (np. dojazd z lotniska do centrum, czas lokalny, pieniądze, dostęp do Internetu, numery alarmowe i kierunkowe, placówki dyplomatyczne). Najistotniejsze z tych informacji znajdziecie także na okładce rozkładanej mapy.

Informacje dodatkowe o Maroko:

Kup książkę Maroko

Marrakesz Pascal Lajt
Katarzyna Ławrynowicz0
Okładka ksiązki - Marrakesz Pascal Lajt

#Marrakech #Medina #Sahara Katarzyna Ławrynowicz autorka bloga Marokańskie cuda oGdzie znajduje się największe studio filmowe świata? oZ jakich rękodzieł...

Maroko. U mnie w Marrakeszu
Katarzyna Ławrynowicz0
Okładka ksiązki - Maroko. U mnie w Marrakeszu

Pierwszy raz do typowego publicznego hammamu za 10 dirhamów (około 1 euro) poszłam w wieku dziewiętnastu lat. W ten świat wprowadziły mnie moje marokańskie...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung