reklama

Manic Botanic

Szalona kolorowanka twórcy Inwazji bazgrołów! Oto świat przyrody w całym jego rozbuchaniu. Irina Vinnik, znana ilustratorka o nieposkromionej wyobraźni, uchwyciła na swych niepowtarzalnych, dynamicznych rysunkach jego niezwykłość. Czas zwalnia i możesz zajrzeć w zarośla, dać się porwać do tajemniczego i zmiennego botanicznego królestwa. Wypełniając barwami te rysunki – pełne niewiarygodnych szczegółów i podziwu dla istot, które przedstawiają – zapomnisz o bożym świecie, wyciszysz się i zrelaksujesz, bo pokolorować ten świat to nie lada sztuka!

Informacje dodatkowe o Manic Botanic:

Manic Botanic - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-10-01, Ocena: 4, Przeczytałem,
ROŚLINNE SZALEŃSTWO Zapewne powyższe hasło kojarzy Wam się z wegetarianizmem (albo jeszcze bardziej skrajnie, z weganizmem) zapomnijcie na chwilę o tym. Roślinne szaleństwo może mieć różne formy – i, tak, tak, z miejsca odrzućcie także skojarzenia z tanimi horrorami, gdzie flora ożywa by siać śmierć i zniszczenie. Przygotujcie się natomiast na kolejną ciekawą porcję kolorowanek dla dorosłych. Trochę szalony ten wstęp, ale cóż poradzić. Niniejsza publikacja także z założenia miała być szalona, pełna rozbuchanych wizji i nieskrępowanej swobody. Autorka „Inwazji bazgrołów” tym razem postanowiła zabrać nas do botanicznego królestwa, pełnego zarośli, poplątanych kształtów i gąszczy liści oraz gałęzi. W prawdziwy labirynt linii i wzorów dla miłośników natury. Jakimi barwami można tutaj operować, kwestia ta wydaje się być zawężona do różnych odcieni zieleni i brązów, ale szybko przypominamy sobie rzecz oczywistą – a co z kwiatami? Co z tymi wszystkimi kolorowymi roślinami, które dają wielkie pole do popisu? Tak, są tutaj, ale nie tylko one. Bo kto powiedział, że trzeba się w jakikolwiek sposób ograniczać. Dla zwierząt – tych całkiem małych, jak i nieco większych także znalazło się tutaj miejsce – ale jednakże to roślinne motywy królują w „Manic Botanic”. Jak prezentuje się jednak sama publikacja? Całkiem przyjemnie, mile dla oka i ciekawie, chociaż po zapowiedziach spodziewałem się większego szaleństwa. Nie mniej rysunki są bardziej skomplikowane, niż to zazwyczaj w podobnych publikacjach bywa, nie brak w nich też nutki mroku, która mi osobiście przypadła do gustu, a całość daje pole do popisu wyobraźni. Wystarczy wziąć kredki, flamastry, farby, długopisy, pastele czy co tylko kolorowego przyjdzie nam do głowy i zacząć malować. Tak więc miłośnicy kolorowania dla dorosłych będą zadowoleni. Szczególnie, że pozycja oferuje solidną ilość dobrze wykonanych ilustracji, które wymagają czasu i uwagi. Sięgnijcie zatem, jeśli lubicie spędzać czas w ten sposób. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/10/01/manic-botanic-zifflin-irina-vinnik/
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski