Małe historie o wielkich marzeniach

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Trzy opowiadania o sile marzeń, odwadze, przyjaźni i prawie do bycia sobą. Historia liścia, który marzył o lataniu. Historia małej muchy, która odkrywa, że to nie świat na zewnątrz pędzi, ale pociąg, w którym ona mieszka. Historia ślimaka, który nie zważając na ostrzeżenia postanowił wejść na wielką górę. Niepozorni bohaterowie wychodzą poza schemat i nadają swemu życiu nowy sens. Pełne ciepłego, przewrotnego dowcipu, napisane prostym językiem opowiadania przykuwają uwagę i prowokują do refleksji.

Informacje dodatkowe o Małe historie o wielkich marzeniach:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2019-05-06
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7551-608-1
Liczba stron: 48
Ilustracje:Katarzyna Bukiert

Tagi: dla dzieci

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Małe historie o wielkich marzeniach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Małe historie o wielkich marzeniach - opinie o książce

Ogromnie się cieszę, że miałam szansę poznać tak wspaniałą i wartościową książeczkę dla dzieci.
Jeśli miałabym określić przydział wiekowy dla jej czytelników, powiedziałabym 3-9 lat. To najlepszy wiek na wzbudzenie w dziecku ciekawości świata, a także pokazanie, że warto. Warto wszystko...

"Małe historie..." to zaledwie 3 krótkie opowieści. Idealne na czytanie przed snem, albo podczas rodzinnego pikniku, albo gdy dziecku źle i po prostu chce być blisko, a na nic innego nie ma ochoty. Historyjki są krótkie objętościowo, za to ich treść i przesłanie jakie niosą, są ogromne!

Bohaterami opowieści są ulubione wśród wszystkich dzieci zwierzęta i elementy przyrody. Małe, kruche, niepozorne. Nie mam pojęcia czy to celowy zabieg czy przypadek, ale pomysł super. Każdy maluch może łatwo utożsamić się z ulubionym zwierzaczkiem.

Pierwsza opowieść poza przekazem, że zawsze warto marzyć, uczy maluchy... biologii! Świetne wytłumaczenie krok po kroku, cyklu wzrostu liści, życia drzewa, przemijania pór roku i zmian jakie wtedy zachodzą. Rewelacja!

Bohaterką opowieści 2 jest muszka. Z jednej strony dosyć strachliwa, bojąca się świata, ale też słuchająca każdego i nie mająca swojego zdania. Aż pewnego dnia... Wszystko się zmienia :) Jaki morał? Nie warto się ograniczać, nie warto się bać i słuchać bezgranicznie innych. Własne zdanie, własna opinia jest bardzo ważna nawet wtedy, gdy nie podoba się innym.

Ostatnia opowieść to przygoda o wytrwałości i determinacji pewnego ślimaka. Tam gdzie inni widzieli nudę i szarość, on dostrzegł niesamowite, bajkowe widoki. Dla niego to miejsce było rajem. Ale żeby odkryć ten raj, pokonał swoje słabości, zmęczenie i walczył, nawet wtedy gdy inni próbowali go zniechęcić.

 

Link do opinii
Inne książki autora
Mietek i skarb Wejhera
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Mietek i skarb Wejhera

Mietek i jego drużyna zawsze są tam, gdzie coś się dzieje. Tym razem na międzynarodowym turnieju w nadmorskiej miejscowości. I właśnie podczas ich pobytu...

Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma
Marta H. Milewska0
Okładka ksiązki - Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Mietek – chłopak z osiedla marzy o karierze sędziego lub trenera. Niestety trudno być trenerem bez własnej drużyny. A jak tu zbudować zespół...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy