Magik

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Książka powinna nieść przesłanie, a rozmowa, wrażliwość, empatia, szacunek i troska względem przyjaciela są najgłębszymi wartościami, jakie mogę dać dzieciom. Magia może rozwijać to, co w nas najlepsze i najcenniejsze, jeśli potrafimy ją dostrzec wokół siebie. Połączmy świat dzieci ze światem dorosłych, przecież w życiu współistnieją obok siebie. Nie ma kawałka tęczy dorosłych i kawałka tęczy dzieci. Pamiętajmy, że jest ona wspólna dla wszystkich. Życzę dzieciom i dorosłym wielu wspólnych rozmów na kawałku tęczy.

Fragment książki

,,A Ty jaka jesteś?" - zaciekawił się Magik. ,,Jak na dziecko stawiasz same trudne pytania" - odpowiedziałam. ,,Myślę, że sobą, jest we mnie dorosły, którego widzisz na zewnątrz, jak również dziecko, które mieszka w środku". ,,Pół na pół?" - dopytywał się Magik. Dzieci są bardzo precyzyjne. ,,Tego sama dokładnie nie wiem, jestem jak lustro pomiędzy światem dorosłych i dzieci, dlatego łatwiej mogę Was wszystkich zrozumieć, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Informacje dodatkowe o Magik:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2017-02-27
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788380951914
Liczba stron: 42

więcej

Kup książkę Magik

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Magik - opinie o książce

Książka autorstwa Pani Moniki Kacak to wspaniale zilustrowany współczesny świat magii. Zawiera 13 interesujących bajek z pozytywnym morałem. Osobą Magika może być każdy z nas - dziecko, rodzic, rówieśnik, czytelnik. Magia sprawia to, że wierzymy w to, że coś może się spełnić, ale występuje wyłącznie w świecie dziecka. Inna wizja magii spełnia się u dorosłych. W pierwszej bajce pt ,, Magik" czytelnik pozna głównego bohatera - Magika. Wzbudza we mnie ten bohater pozytywne odczucia, gdyż autorka uświadamia mnie jako czytelnika jaka jest rola bohatera i kim on jest. Moją szczególną uwagę zwrócił tekst dotyczący traktowania przyjaciela Magika przez czytelnika- dziecko. Komunikacja codzienna elektroniczna w relacjach jest tutaj zbędna. Można z niej zrezygnować i zaprzyjaźnić się z Magikiem, który wskaże właściwą drogę postępowania. Obraz tęczy stanowi tutaj doskonały przykład patrzenia na świat, gdyż przedstawia pozytywną stronę medalu , że nie należy się bać miejsc tam, gdzie pojawia się lęk, strach. Magiczną cząstkę kryje w sobie bajka pt."Czas", ponieważ uświadamia czytelników, że występuje tutaj doskonale przedstawiony tekst dialogowy. W trakcie czytania można dzieciom zadać pytania następującej treści: Czy Magik lubi rozmawiać z Tobą? Jaką grę planszową zaproponowałbyś Magikowi? Pani Monika Kacak idealnie dobrała sytuacje z życia, sposób rozmowy co pozwala poznać negatywne ich strony, aby nauczyciel czy rodzic mógł wytłumaczyć dzieciom świat wartości,które są ważne w rozmowach , przyjaźni. Do każdej z umieszczonych 13 bajek należy powracać każdego dnia i warto przypominać dzieciom, że istnieje Magik, który zawsze znajdzie czas, aby z nimi porozmawiać w świecie istniejącej współczesnej komunikacji elektronicznej. Bajka napisana jest przejrzyście, czcionka czytelna , interesujące dialogi, z pomysłem. Oprawa twarda, zawiera 41 stron, w jej tle znajduje się główny bohater- Magik, kolor okładki jasnoniebieski. Książka wydana została przez Oficynę Wydawnictwa ,,Impuls". Drogi rodzicu warto jest zapoznać się z tą bajką ,,Magik" autorstwa Pani Moniki Kacak. Bajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4- 9 lat.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ImpulsOficyna
ImpulsOficyna
Przeczytane:2018-03-09, Ocena: 5, Przeczytałem,

Tytułowy Magik to magiczne dziecko stworzone z kolorów tęczy, słonecznego płaszcza i niebiańskiego ciała. Jego niewinność oraz naturalny zachwyt nad pięknem świata pozwoliły autorce wydobyć na powierzchnię dziecięcą perspektywę postrzegania rzeczywistości. Na drugim biegunie opowieści znajduje się narratorka – dorosła kobieta o dobrym sercu i niezwykłej wrażliwości. Zderzenie się tych dwóch postaci, dwóch różnych punktów widzenia prowadzi do odkrycia uniwersalnych prawd moralnych. Powinny one towarzyszyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym bez względu na ich życiową sytuację. W książce Moniki Kacak znajduje się wiele wartościowych przemyśleń, choćby na temat przyjaźni oraz odpowiedzialności za drugą osobę. Gdzieś w oddali słychać nawiązania do „Małego Księcia” Antoine’a de Saint’a Exupery’ego. Tytułowy Magik przypomina nieco kultowego bohatera z planety B-612. Stopniowo odkrywa kolejne prawdy o świecie, czerpiąc z doświadczenia i wiedzy osoby dorosłej. Opisana przez Kacak historia podkreśla również rolę opiekuna, mentora w życiu dziecka. Z pewnością profesja i wykształcenie autorki pomogły jej trafnie scharakteryzować relację na linii dorosły-dziecko. Na dodatkową pochwałę zasługuje fakt umiejętnego przedstawienia wspomnianej więzi w postaci fikcji literackiej.

Książka Moniki Kacak nie jest typową książką dla dzieci. Pojawiające się w niej refleksje na pewno wymagają komentarza osoby dorosłej. Zastosowane przez autorkę metafory ułatwiają zrozumienie istoty słów: tolerancja, przyjaźń, oddanie, nadzieja. Obrazki z brzydalem gąsienicą, czy biedronką bożą-krówką trafiają do wyobraźni dziecka i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Rodzinna lektura powinna stanowić doskonałą alternatywę dla godzin spędzonych przed komputerem czy telefonem komórkowym. Warto zagłębić się w piękno słowa literackiego, gdyż młodzi ludzie często tracą do niego szacunek, a przecież słowo było niegdyś synonimem prawdy.

„Magik” jest obowiązkową pozycją dla tych, którzy z troską patrzą na przyszłość najmłodszych pokoleń. Zachęcajmy dzieci do poszukiwania trwałych wartości również w świecie literatury. Rozmawiajmy z naszymi Milusińskimi, podobnie jak narratorka rozmawia z niezwykłym chłopczykiem, spotkanym na skraju tęczy. Nie unikajmy tematów trudnych, gdyż życie nas takimi dotyka. Monika Kacak przekonuje, że każdy problem można w optymalny sposób rozwiązać, wystarczy tylko wsłuchać się w głos drugiego człowieka.

 

Oficyna Wydawnicza Impuls  http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/magik,1850.html

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy