Magiczna 7. Prawda. Tom 4

Czwarta część przygód grupy współczesnych czarowników ze szkoły średniej. Tym razem dowiemy się też znacznie więcej o pierwszej Siódemce magów sprzed kilku stuleci. Nadeszły wakacje, ale młodzi bohaterowie nie zapomnieli, że światu wciąż zagraża Bestia, muszą więc przygotować się do starcia. Leo wyszukuje w bibliotece ojca opowieści o dawnych czarodziejach. W jaki sposób udało im się kiedyś przegnać straszliwego potwora? Okazuje się, że prawda o ich działalności jest inna, niż Leo się spodziewał... Serię wymyślił belgijski redaktor, tłumacz i scenarzysta Kid Toussaint (m.in. kryminalny cykl ,,40 éléphants" czy przygodowa opowieść ,,Animal Jack"). Rysunki do cyklu tworzy wielu grafików z różnych krajów świata.

Informacje dodatkowe o Magiczna 7. Prawda. Tom 4:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-03-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:
Nastały wakacje, a więc moment beztroskiego spędzania wolnego czasu. Młodzi bohaterowie ciągle pamiętają jednak o tym, że światu zagraża Bestia. Zamiast szukać nowych sposobów na rozrywkę, muszą się oni odpowiednio przygotować do wydarzeń, które prędzej czy później nadejdą. Leo czas wolny od szkoły poświęca na przegląd zasobów biblioteczki swojego ojca. W ten sposób zaczyna on odkrywać tajemnice pierwszej „Magicznej Siódemki” i to, jak potoczyły się ich losy. Coraz bardziej świadomy jest on również tego, że posiadana przez nich moc ma swoją mroczną tajemnicę, która lepiej, aby nie wyszła na światło dzienne.

Pierwsze trzy tomy serii służyły głównie autorowi do zarysowania tła historii i wprowadzenia do niej kolejnych młodych bohaterów (nadal nie wszyscy są jednak znani). Czwarta odsłona komiksu to zaś treści, dzięki którym dowiemy się więcej o roli, jaką mają odegrać nastolatkowie, poznamy sekrety ich przeszłości i odkryjemy ich przeznaczenie. Autor serwuje nam tutaj również sporo odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jednocześnie na ich miejscu pojawiają się nowe fabularne sekrety, które powinny znacząco napędzić ciekawość czytelnika. W przeciwieństwie do poprzednich tomów album wydaje się być troszkę bardziej poważny. Młodzi herosi coraz bardziej świadomi są tego, że na ich barkach spoczywa uratowanie świata....

Światu zagraża Bestia, dlatego po, mimo że są wakacje, nie ma czasu na nudę. Przyjaciele muszą przygotować się do walki, znaleźć sposób, aby go pokonać. W tym celu Leon przeszukuje niemałą bibliotekę ojca, gdzie udaje mu się odkryć pewne tajemnice, a także dowiedzieć się co nieco o pradawnych Magach. Czego się dowiedział chłopiec? Jakie tajemnice poznał? Czy będzie to wszystko pomocne w pokonaniu Bestii?

„Magiczna 7. Prawda.” to kolejny tom z serii, która mojej córce się podoba. Mamy tu historię pełną magii, przygód, a jednocześnie nastoletnich problemów i radości. Komiks czyta się szybko, z dość dużym zainteresowaniem. Według Amelii z nim po prostu nie da się nudzić.

Komiks raczej dla starszych dzieci, a przynajmniej ja tak uważam. Fabuła jest dość mocno rozbudowana i według mnie młodsze mogą się w niej po prostu pogubić.

Wizualnie komiks jest ładny. Ilustracje ciekawe, w żywych kolorach, przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Magiczna 7. Prawda.” to ciekawa propozycja dla starszych dzieci lubiących czytać o magicznych przygodach. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

4-latek poznaje świat. Bawi się, nakleja, rozwiązuje quiz
Okładka ksiązki - 4-latek poznaje świat. Bawi się, nakleja, rozwiązuje quiz

Seria edukacyjnych książeczek, dzięki której najmłodsi czytelnicy sprawdzą i wzbogacą swoją wiedzę o otaczającym świecie. Książki mają formę quizu...

Okręty Polskiej Marynarki Wojennej t.21. ORP ORZEŁ III
Okładka ksiązki - Okręty Polskiej Marynarki Wojennej t.21. ORP ORZEŁ III

Kolekcja ,,Okręty Polskiej Marynarki Wojennej", unikalna seria 50 monografii omawiających najważniejsze i najsławniejsze jednostki naszej floty z okresu...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung