Trzecia część niewiarygodnych przygód grupy współczesnych czarowników ze szkoły średniej. Przed sześcioma młodymi magami trudne zadanie: muszą odnaleźć ostatnią, siódmą osobę obdarzoną mocą. A czasu mają mało, bo z przepowiedni wynika, że lada dzień ponownie pojawi się Bestia. Sytuacji nie ułatwiają nastolatkom obowiązki szkolne i kłopoty domowe, takie jak pojawienie się ojca Leona. Ciekawe, że właśnie jego tata zdaje się wiedzieć o dawnych tajemnicach czarodziejów znacznie więcej niż oni sami... Serię tworzą belgijski redaktor, tłumacz i scenarzysta Kid Toussaint (m.in. kryminalny cykl ,,40 éléphants" czy przygodowa opowieść ,,Animal Jack") oraz różni rysownicy, w początkowych tomach przede wszystkim włoski grafik komiksowy i ilustrator książkowy Giuseppe Quattrocchi (przygodowo-ezoteryczna historia ,,Codex Sinaiticus", historyczna seria ,,L'aigle et la salamandre").
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 48
Tytuł oryginału: Magic 7 vol. 3. Le retour de la bte
Kolekcja "Dzikie zwierzęta" to wyjątkowa seria skierowana dla młodych miłośników przyrody. Z każdym tomem mnóstwo prezentów: figurka zwierzęcia, naklejki...
Przeczytane:2022-12-13, Ocena: 5, Przeczytałem,
PopKulturowy Kociołek:
Kid Toussaint (scenarzysta) jest jednak wierny niektórym przyjętym przez siebie zasadom. Poznamy więc tutaj siódmego i ostatniego z młodych magów, który moim zdaniem jest najciekawszy z całej gromadki nastolatków (jego przeszłość jest mroczna i dramatyczna). Jest to jednak zaledwie mała część zawartej w albumie treści. Dużo większy nacisk twórca kładzie tym razem na mocniejsze rozwinięcie już przedstawionych elementów. Historia rozwija się na każdym swoim poziomie począwszy od przyjaźni nastolatków, szkolnych problemów, towarzyszących im emocji, większym zrozumieniu odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa, kończąc na odkryciu źródła ich magicznych zdolności. Obok tego wszystkiego nie zabrakło również kilku niezłych zwrotów fabularnych i solidnej akcji (chociaż tej mogło być trochę więcej, na przykład troszkę dłużej i bardziej dramatycznie mogła wyglądać walka z potężnym wrogiem).
Uwag nie można mieć również do oprawy graficznej, która jest kolorowa, dynamiczna i przyciągająca wzrok czytelnika. Kiedy sytuacja tego wymaga, artyści potrafią również stać się bardziej „klimatyczni”, akcentując w ten sposób niektóre wydarzenia czy emocje bohaterów.