Magia domowa. Tom 1

Ogrzewająca serce historia cozy fantasy w stylu Legend i Latte i Asystentki złoczyńcy!

Pewnego dnia na dwór Króla i Królowej Daxarii przybywa Fin - mężczyzna, który dla wszystkich mieszkańców zamku jest prawdziwą zagadką. Nikt nie wie, skąd się wziął, jak trafił na dwór ani dlaczego właściwie chce pracować jako królewski kucharz. Nowy członek kuchennego personelu stawia reszcie służby niecodzienny warunek: w czasie gdy będzie gotował, nikt inny nie będzie mógł znajdować się w kuchni. Koniec końców podejrzliwi współpracownicy zgadzają się na jego żądania i zaczynają powoli rozsmakowywać się w jego niesamowitych daniach.

Tajemnica przepysznych potraw Fina szybko zostaje wyjaśniona - nowy kucharz to tak naprawdę - uwaga! - domowy czarownik, a jego magia służy do zapewniania otoczeniu rodzinnej atmosfery. Wkrótce kuchnia Fina staje się dla mieszkańców zamku prawdziwym azylem, w którym zagoszczą między innymi mały książę Eryk oraz śliczna wdowa Annika. Z czasem Fin zostaje wplątany w sieć dworskich spisków i angażuje się w życie dworu, ratując damę w opałach, chroniąc brzemienną królową, a nawet pokonując wroga. A to tylko początek, ponieważ za chwilę jego przeszłość powróci do niego w najmniej oczekiwany sposób, a życie miłosne stanie się bardziej skomplikowane...

Delemhach to urodzona i wychowana w Kanadzie osoba autorska, w Internecie działa pod pseudonimem. Stworzyło Magię domową, by podzielić się z czytelnikami ciepłem, radością i miłością do jedzenia. Już w młodym wieku pokochało fantastykę. Obecnie pracuje na różnych stanowiskach, ale największą przyjemność czerpie z udzielania prywatnych lekcji muzyki. Ma dwa koty - Krakena i Pina Coladę. Zdecydowanie za wiele czasu spędza na rozpamiętywaniu niezręcznych sytuacji ze swojego życia.

Informacje dodatkowe o Magia domowa. Tom 1:

#współpracareklamowa

#współpracabarterowa

#współpracarecenzencka

Opis książki :

Ogrzewająca serce historia cozy fantasy w stylu „Legend i Latte” i „Asystentki złoczyńcy”!

Pewnego dnia na dwór Króla i Królowej Daxarii przybywa Fin – mężczyzna, który dla wszystkich mieszkańców zamku jest prawdziwą zagadką. Nikt nie wie, skąd się wziął, jak trafił na dwór ani dlaczego właściwie chce pracować jako królewski kucharz. Nowy członek kuchennego personelu stawia reszcie służby niecodzienny warunek: w czasie gdy będzie gotował, nikt inny nie będzie mógł znajdować się w kuchni. Koniec końców podejrzliwi współpracownicy zgadzają się na jego żądania i zaczynają powoli rozsmakowywać się w jego niesamowitych daniach.

Tajemnica przepysznych potraw Fina szybko zostaje wyjaśniona – nowy kucharz to tak naprawdę – uwaga! – domowy czarownik, a jego magia służy do zapewniania otoczeniu rodzinnej atmosfery. Wkrótce kuchnia Fina staje się dla mieszkańców zamku prawdziwym azylem, w którym zagoszczą między innymi mały książę Eryk oraz śliczna wdowa Annika. Z czasem Fin zostaje wplątany w sieć dworskich spisków i angażuje się w życie dworu, ratując damę w opałach, chroniąc brzemienną królową, a nawet pokonując wroga. A to tylko początek, ponieważ za chwilę jego przeszłość powróci do niego w najmniej oczekiwany sposób, a życie miłosne stanie się bardziej skomplikowane…

"Dwukrotnie podejmowałem próbę rozpoznania twojej magii. Za pierwszym razem uznałem, że nie podszedłem wystarczająco blisko, by prawidłowo ją zidentyfikować. Dlatego zlekceważyłem to, co ujrzałem. Jednakże tym razem, dopuszczając wiarę w to, co nieznane, skłaniam się ku przekonaniu, że od początku odniosłem prawidłowe wrażenie. Jest pan czarownikiem wszystkich żywiołów, panie Ashowan. "

To piękna, magiczna historia, która wciąga czytelnika od pierwszej strony.

Pierwszy raz spotkałam się z literaturą cozy fantasy i powiem Wam, że było bardzo przyjemnie. Do tego nastrojowa herbatka i cudnie pachnące świeczki to klimacik gotowy pod czytanie tej historii. Dobrze było oderwać się od thrillerów, kryminałów, erotyków i mafii.

Historia o królewskim kucharzu, który okazał się być domowym czarownikiem.

Intrygujące prawda?

Jego zadaniem było dbanie o rodzinną atmosferę i bezpieczeństwo pod królewskim dachem.

Kucharz zostaje doceniony nie tylko przez parę królewską, ale również przez wicehrabinę Annikę.

Spokojna, magiczna historia stworzona przez autorkę wprowadza czytelnika w świat intryg dworu królewskiego i walki z wrogiem. Dodatkowo intrygujące historie napisane z humorem.

Książka idealna na zastój czytelniczy.

I co najważniejsze wprowadza harmonię i spokój ducha.

Gorąco polecam.

Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.

#książkoweimpresje #ewelabook @ewelabook

Avatar użytkownika - zaczytania
zaczytania
Przeczytane:2024-07-28,

"Magia domowa" to cozy fantasy, które otula ciepłem i z każdym kolejnym rozdziałem roztacza niesamowity urok takiej bezpiecznej literatury, w której można zatracić się bez reszty.

To przytulna powieść o królewskim kucharzu, który okazał się tak naprawdę domowym czarownikiem. Jego magia ma za zadanie służyć mieszkańcom zamku, roztaczać w nim rodzinną atmosferę i tworzyć bezpieczeństwo, jakie powinno odczuwać się pod własnym dachem. Fin przyrządza przepyszne potrawy, które skradną serce każdego, kto ich zasmakuje. Rozpoczynając pracę na dworze Króla i Królowej Daxarii postawił jednak jeden warunek — podczas kiedy on gotuje, nikt inny nie może przebywać w kuchni. Jego talent kulinarny zostaje doceniony nie tylko przez władców królestwa, ale również przez wicehrabinę, Annikę. Życie byłoby zbyt kolorowe, gdyby Fin przez różne sploty wydarzeń nie został wciągnięty w dworskie intrygi, czy walkę z wrogiem. Nie mogę nie wspomnieć o kocie Krakenie, który, mimo iż podąża własnymi ścieżkami, to nie spuszcza swojego czujnego oka z tego, co dzieje się na dworze Daxarii.

Mimo niemałej liczby stron tę powieść pochłania się w mgnieniu oka. Styl, jakim została napisana, fajny humor i historie w niej zawarte sprawiają, że czytelnik czuje się zaangażowany w tę powieść i daje się jej porwać. A jej dodatkowym nomen omen smaczkiem, jest perspektywa rozwoju pewnej romantycznej relacji między Finem a piękną Anniką. Tylko czy nic nie stanie im na drodze do lepszego poznania się?

"Magia domowa" to niesamowicie apetyczna książka (nie czytajcie jej z pustym żołądkiem albo bez przekąsek obok!), która wprowadza w baśniowy klimat dworskiego życia. To powieść, która jest pewnego rodzaju ostoją — wszystko zostało w niej rozpisane tak, aby czytelnik, czytając ją, czuł się spokojnie i komfortowo.

To świetna książka na każdy czas, ale tak sobie myślę, że najlepiej sprawdzi się jesienią, kiedy za oknem będzie padał deszcz, a Ty usiądziesz na fotelu pod kocem, z kubkiem rozgrzewającej herbaty w jednej ręce i ciastem dyniowym w zasięgu drugiej.

Avatar użytkownika - Zaczytananaemigr
Zaczytananaemigr
Przeczytane:2024-07-14,

Mówią, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przy tej książce śmiało mogę stwierdzić, że apetyt rośnie w miarę czytania.

Czarująca, fantastyczna, pachnąca niczym cynamonowe bułeczki książka, od której nie będziecie się mogli oderwać. Otuli was swymi magicznymi stronami i sprawi, że przesiąkniecie do tego niesamowitego świata fantasy, pełnego niesamowitych postaci.

Poznacie tajemniczego nadwornego kuchmistrza Fina, który będzie wam serwował obłędnie pyszne potrawy niczym z najlepszej restauracji. Często może przedstawiać się innym jako gbur, który nie chce nikogo wpuścić do swojej kuchni. Jednakntrzeba wspomnieć, że posiada w sobie wiele życiowych mądrości, które z niego wypływają. Nie raz mogą dać wiele do myślenia.

Czarownikowi towarzyszy również futrzasty kocur Kraken, który nie raz zadziwi was swym sprytem i przebiegłością.

Autorka niektórym postaciom zafundowała również przezabawne nazwy. Tak jak w przypadku dowódcy armii, który nazywał się Fiucimierz Bzykacz.🤭😂

,,Magia domowa” to książka, która sprawi, że każde chwile z nią będą niezwykle przyjemne i przytulne. Czeka na was wiele dobrej zabawy, szczerego uśmiechu, emocji i przemyśleń. Po tej części bez wątpienia nabierzecie apetytu na więcej.

Czytajcie i zasmakujcie się w tej książce.

Nie pozwólcie, aby ogarnął was głód.

Polecam

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2024-06-26, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Kolejna książka fantasy, która skradła moje serce.

Mimo, że ma aż 630 stron czyta się ją niezwykle przyjemnie i szybko.

A to w dużej mierze zasługa osoby autorskiej, której pióro jest lekkie, przystępne a co dla mnie ważne, okraszone ogromną dawką świetnego humoru.

Do tego dochodzi nam genialna fabuła, większa szczypta magii i przepyszne jedzenie oraz nietuzinkowe i barwne postacie.

Fin jest czarownikiem domowym chociaż coś mi się zdaje, że drzemie w nim więcej niż sam myśli.

Trafia na dwór królewski jako kucharz.

Wszystkich zaskakuje, że jest w stanie wykarmić cały zamek liczący ponad dwieście osób na codzień a jeszcze goście co i rusz, samodzielnie z tylko kilkoma osobami ze służby.

Chłopak próbuje ukryć swoje talenty by żyć we względnym spokoju.

Co się stanie, gdy król odkryje tożsamość Finlaya?

Czy jest bezpieczny w swojej kuchni?

Tak duża dawka śmiechu nie towarzyszyła mi przy czytaniu od dawna, te dialogi, cięte riposty a przede wszystkim postacie i ich nietuzinkowe imiona...

Mam nadzieję, że nie usuną mi posta ale muszę to napisać - dowódca armii nazywa się Fiucimierz Bzykacz, zwany w skrócie Fiu*em.

I tak jak Fin poznający jego tożsamość tak i ja nie mogłam powstrzymać napadu śmiechu i szoku niedowierzania.

Pomijając zabawne perypetie nie brakuje tutaj różnych intryg, niebezpieczeńs*w a nawet delikatnej, naprawdę subtelnej nutki romansu - to jest taki lekki dodatek, nie tłamsi całości fabuły a świetnie ją uzupełnia.

Kraken także skradł moje serduszko ale ja jestem kociarą i mogę być nieobiektywna.

Coś czuję, że ten mały łobuziak nie jest zwykłym kocim opiekunem czarownika i dostarczy nam rozrywki a także odkryje tajemnice.

Bardzo jestem ciekawa, co się wydarzy w kolejnym tomie bo robi się coraz ciekawiej.

Dawno niewidziany ojciec Fina zbratał się z wrogiem i ma swój plan, który jest bezwzględny.

Jeśli lubicie czary, magów, koty i dobrą kuchnię a także spiskowanie to ta książka jest idealna dla Was!

Nie zapominacie o dystansie i poczuciu humoru, to się Wam przyda podczas lektury.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji, to był strzał w dziesiątkę.

Polecam serdecznie.

Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Urocza bajka, pełna magii, walki o miłość i szacunek, pokazująca, że najważniejsze to być sobą. Słodka i ciepła niczym drożdżówki babci.
Na dwór królewski przybywa nowy kucharz, wszyscy są zaskoczeni jego młodym wiekiem, oraz ognistym temperamentem. Kucharz natychmiast wygania wszystkich z kuchni i władczo oświadcza, że nikt nie ma prawa tam przebywać poza nim. Nawet jego pomocnicy muszą pracować na zewnątrz. Wszyscy uważają go z gbura, który nie powinien się rządzić, niektórzy nawet podejrzewają go o szpiegostwo. Kucharz jednak gotuje fantastycznie, więc czasem niektóre z jego słów zostają puszczane mimo uszu. Kucharz ten ma jednak pewną tajemnicę, którą słabo udaje mu się ukrywać, jest on czarownikiem. Jego mocą jest dbanie o domowe ognisko. Często jednak swych mocy nie docenia i stara się je ukrywać. Dopiero na dworze poznaje prawdziwych przyjaciół, którzy wspierają go we wszystkim co robi, są skłonni nawet narazić się na gniew króla, by tylko ochronić kucharza. Mamy tu spiski między państwami, kota czarownika (który potrafi narobić w królewskie buty, by tylko rozbawić królową),rycerzy, którzy stali się pomocnikami kucharza. Choć opowieść możemy traktować jak przygodową, pokazuje ona jak ważne jest to by bronić słabszych, z szacunkiem odnosić się do wszystkich, mieć poparcie przyjaciół.

[Reklama] Prószyński Young

Tajemniczość wokół autora potrafi fajnie podsycić ciekawość. W przypadku Delemhach nawet nie wiadomo jakiej jest płci. Choć ja stawiam na kobietę.
   Pierwszy tom serii magicznej wypadł bardzo pozytywnie. To lekka, barwa, humorystyczna i niezwykle zaskakująca powieść dla młodzieży. Warto zwrócić na nią uwagę, jeśli fantastyka należy do kręgu czytelniczych zainteresowań.
   Wkraczamy do królewskiej kuchni. Razem z głównym bohaterem stajemy oko w oko z samym królem, królową. Poznajemy wszystkich mieszkańców zamku oraz kulisy ich działania. A z uroczym Krakenem zbadamy między innymi sekrety królewskiej alkowy. Zaintrygowani?
   Powieść jest ciekawa pod kątem poruszanych wątków. Mamy tutaj wiele zagadnień i różnoraką tematykę utrzymaną w wybranym klimacie. Nie brakuje humoru, jak i powagi, która sprowadza fabułę do realiów. Poznajemy różne oblicza ludzi, przyjaźni czy miłości. Zwyczajów i obyczajności a wszystko z nutą magii.
   Kreacja bohaterów zasługuje na uwagę. Naprawdę bardzo dobrze dopracowani. Nie sposób się z nimi nudzić. Ale już sama fabuła moim zdaniem została zbytnio rozciągnięcia. Dłużyło mi się czytanie. Może jakby została ta książka rozbita na dwie. To tylko moje gdybania. Ale podsumowując wszystko uważam, że powieść znajdzie swoich odbiorców. Tego jestem pewna dlatego zachęcam do lektury.

Polecam

Dziś pragnę Wam pokazać wyjątkową, nieszablonową, jakże ciepłą, a niekiedy wręcz rozbrajającą historię, przesyconą wyśmienitymi potrawami, nietuzinkową prezentacją domowego ogniska, magią, dworskimi obyczajami i intrygami, a także jakże przyziemną, codzienną walką dobra ze złem, czyli wszystkim tym, za co tak bardzo kochamy pasjonującą i zaskakującą fantastykę.

Nakreślone postacie to osoby nietuzinkowe, błyskawicznie zyskujące uwagę i sympatię czytelnika. Główny bohater wyróżniają się nie tylko wyjątkowymi zdolnościami, ale również ciętym językiem, zaradnością i wysoką empatią, dzięki której dba o dobro innych. Całość przepełniona jest genialnym poczuciem humoru, a nawet absurdem, zabawne, niewymuszone, przesiąknięte sarkazmem i błyskotliwością dialogi wielokrotnie wywołują niekontrolowane wybuchy śmiechu i umożliwiają przerwanie lektury. I choć książce właśnie nie można odmówić obszerności, pochłania się ją w zawrotnym tempie, z uśmiechem na twarzy, a także marzeniem, by móc osobiście odwiedzić tą wyjątkowa kuchnię i spróbować doskonałych potraw Fina.

Bezsprzecznie, Osobie Autorskiej nie można odmówić szczerości czy cynizmu. Pod postacią zabawnej, lekkiej opowieści wyśmiane zostały ludzkie wady, a tragizm ich egzystencji obrócono w żart, co uczy nas dystansu i pokory. Ta książka to znakomite połączenie pożytecznego z przyjemnym, bo choć co chwilę wybuchamy niekontrolowanym śmiechem, to jednak nie sposób uciec wszechogarniającej melancholii, mamy bowiem do czynienia z wydarzeniami takimi jak zagrożenie dworu czy życia dziecka.

,,Magia domowa" to wciągająca, nieobliczalna, w pełni angażująca opowieść, która zafunduje Wam wielogodzinny relaks i odprężenie. Nietuzinkowe, a jednak niesłychanie autentyczne postacie, misternie skonstruowane intrygi i dworskie sekrety, solidna dawka humoru, a wszystko dopieszczone potężną porcją nieobliczalności, nadającej lekturze niewiarygodnego tempa i tajemniczości. Ta książka zafunduje wam nieopisaną rozrywkę oraz relaks i z pewnością zajmie w waszych sercach szczególne miejsce. Polecam gorąco!

Magia domowa. Tom 2
Delemhach0
Okładka ksiązki - Magia domowa. Tom 2

Domowy czarownik Fin lubi porządek w kuchni i poza nią, mimo to nie zapowiada się, żeby udało mu się uporządkować wszystkie swoje sprawy. Po pierwsze,...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski