Jest to pierwsze opracowanie w sposób kompleksowy podejmujące tematykę kultury alternatywnej lat 80. i 90. Zjawisko to przedstawione jest w sposób oryginalny i wyczerpujący, z wyjątkową dbałością o szczegóły i wiarygodność źródłową. Autor pokazuje specyfikę kultury alternatywnej w społecznych i kulturowych kontekstach PRL i okresu transformacji ustrojowej. Książka otrzymała entuzjastyczne recenzje jako nowatorska, kompleksowo opisująca temat kultury alternatywnej, a także interesująca i przystępna językowo dla szerokiego odbiorcy.
Książka powstała na podstawie pracy doktorskiej dr. Xawerego Stańczyka pt. „Kultura alternatywna w Polsce 1978–1996. Wyobraźnia, samoorganizacja, komunikacja”, obronionej w Instytucie Kultury Polskiej, na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Praca doktorska otrzymała I nagrodę w Konkursie NCK na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze (edycja 2015/2016).
Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury
Data wydania: 2018-01-17
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN:
Liczba stron: 800
Język oryginału: Polski
Debiut urodzonego w 1985 doktoranta z IKP UW. Niemądre ale fajne wiersze. Dużo kryptocytatów. Xawery Stańczyk urodził się w 1985 roku. Obecnie zasila szeregi...