Lore Olympus

Ocena: 5.4 (5 głosów)

Skandaliczne plotki, dzikie imprezy i zakazana miłość - zobacz, co robią bogowie, gdy zapada zmrok,w tej uwspółcześnionej wersji jednego z najbardziej znanych mitów, ukazanej w niezwykłym stylu Rachel Smythe.

Persefona, młoda bogini wiosny, jest nowa na Olimpie. Demeter wychowała ją w świecie śmiertelników, ale gdy dziewczyna obiecuje, że wyszkoli się na uświęconą dziewicę, zyskuje zgodęzaborczej matki na przebywanie w dynamicznym, pełnym blichtru świecie bogów. Kiedy jej współlokatorka, Artemida, zabiera ją na imprezę, całe życie młodej bogini się zmienia: poznaje Hadesa. Między nią a czarującym, lecz niezrozumianym Władcą Podziemi zaczyna iskrzyć. Teraz Persefona musi szybko opanować sztukę poruszania się w świecie skomplikowanej polityki i niezliczonych relacji rządzących Olimpem. Jednocześnie pragnie odnaleźć swoje miejsce... i pojąć własną moc.

To niezwykle błyskotliwa romantyczna opowieść, wprowadzająca grecki panteon we współczesność, ujęta w formie powieści graficznej.

Tom zawiera odcinki 1-25 komiksu, który zajął 1. miejsce na #WEBTOON i zdobył Nagrodę Eisnera.

Informacje dodatkowe o Lore Olympus:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-11-09
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328724433
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Lore Olympus

Tagi: Komiks i powieść graficzna (tradycja amerykańska i brytyjska)

więcej

Kup książkę Lore Olympus

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Lore Olympus - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

To trzeci komiks, który przeczytałam i wydaje mi się, że nie do końca potrafię się w nie wgryźć. Każdy rozdział jest tutaj odcinkiem z numerem i tytułem. Są bardzo krótkie i za każdym razem pozostawiają za sobą pewną niewiadomą. Z reguły następny przedstawia inną historię, bądź czytamy z perspektywy innej postaci. Bohaterzy bardzo niewiele tu mówią, zaledwie kilka do kilkanaście słów przypada na stronę książki. Ilustracje są naprawdę świetne. Bardzo podobały mi się ich miny, kiedy były złe, poirytowane, szczęśliwe lub zrozpaczone. Opisów postaci brak, prawdopodobnie miały tylko wyglądać. Emocje wyrażają za pomocą zdjęcia w książce i nie potrzeba wiele przeczytać, by zobaczyć, iż jeden knuje przeciwko drugiemu. Chyba najbardziej złośliwa była postać kobieca, mężczyźni byli ukazani bardziej naiwnie. Bohaterzy wzięci są z mitologii greckiej, więc spotykamy tutaj Persefonę, która jest najgłówniejszą postacią. Pierwszy raz udaje się jej wyjść z domu i Artemida pożycza jej swoje ubranie. Zakrywa ono ledwo co ważne części ciała, czym zwraca swoją uwagę. Niestety nie bawi się najlepiej, zostaje upita i przewieziona do bardzo ciemnego miejsca. Ciężko mi było rozgryźć intencje osoby, która ją tam znalazła. Był na nią zły i zauroczony jednocześnie. Hades postanawia jednak odwieźć ją do domu. Później widzimy, że Persefona ma jednak kobiecego wroga, który ponownie knuje złą intrygę. W tym czasie po głowie Hadesa chodzą przeróżne myśli, coś nie daje mu spokoju. Jak sądzicie, do czego zdolna jest zazdrosna kobieta? Ile można znieść, by być z tą, której osoba zajmuje całe myśli? Czy bycie bogiem i nie do końca człowiekiem stoi na przeszkodzie ku miłości? Opowieść mnie wciągnęła, gdyż postać Persefony była ukazana jako młoda i naiwna. Nie zawsze zauważała sarkazmy, nawet nie zdawała sobie sprawy z niebezpieczeństw, które na nią czekały. Widać to było najbardziej wtedy, kiedy coś złego jej się przytrafiło i ona chciała iść do domu. Robiła przy tym bardzo smutne i dziecięce miny. Za to Hades jest jej przeciwieństwem. Odważny, mądry i zdecydowany, choć momentami nieco zagubiony. Przy tym zachowaniu widzieliśmy, że ona mu się podobała. Jak zatem sądzicie, czy będą razem?
W moim odczuciu książka jest warta uwagi:-)

Link do opinii

"Lore Olympus" zaczęłam czytać w oryginale na Webtoonie już jakiś czas temu. Szybko moją codzienną rutyną stało się scrollowanie kilku rozdziałów. Nie sądziłam, że tak szybko się wciągnę. Jeśli ktoś z was zna już "Neon gods", to łatwo będzie mu odnaleźć się w świecie "Lore..." (i odwrotnie). Greccy bogowie i wszelkie inne mitologiczne stworzenia zostali na potrzeby serii uwspółcześnieni. Dla przykładu, zaświaty przypominają mroczną korporację, a Apolla jest bucem w rodzaju amerykańskiego licealisty-mięśniaka.


Podobały mi się nawiązania do mitologii, cała fabuła, styl rysunku, w zasadzie to... wszystko było w jak najlepszym porządku. Chociaż powinnam raczej napisać "podobają", bo seria wciąż wychodzi. Czytanie na bieżąco w aplikacji jest o tyle ciekawsze, że po każdym rozdziale widzimy komentarze innych czytelników, nieraz są to zabójcze hasła. Internauci mają swoich ulubieńców, mocno przeżywają wszystkie wzloty i upadki i mnie również udzielał się ich entuzjazm.


"Lore Olympus" to lekka lektura, odpręża i gwarantuje miło spędzony czas. Ma swoje urocze momenty, może poruszyć, autorka nie obawia się także sięgać po cięższe tematy jak wykorzystywanie i gwałt. Nie jestem w stanie niczego powiedzieć o papierowym polskim wydaniu, bo nigdy nie miałam go w ręce, ale jeżeli ktoś będzie miał możliwość się z nim zapoznać, to polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-11-20,

„Lore Olympus” to świetna powieść graficzna, która w zupełnie nowy sposób pokazuje nam mitologię grecką. Poznajcie skandaliczne plotki, wybierzcie się na dziką imprezę i przyjrzyjcie się zakazanej miłości. Fabuła naprawdę jest genialna i została poprowadzona wyśmienicie! Nie brakuje tutaj nietuzinkowego humoru, ale i także poruszenia nieco poważniejszych tematów jak chociażby toksyczne relacje, trauma seksualna, czy znęcanie się fizyczne oraz psychiczne. Połączenie mitologii z nowoczesnością to strzał w dziesiątkę. 

Jako, że mamy do czynienia z powieścią graficzną to nie mogę nie napisać o tych genialnych ilustracjach. Świetna kreska, mega kolory nadające dość unikalnego klimatu spowodowały, że po prostu przepadłam czego kompletnie się nie spodziewałam. Nie mogę się doczekać kontynuacji, bo to dopiero 25 komiksów plus jeden bonusowy do tej pory nigdzie nie publikowany. 

 


Powtórzę się, ale „Lore Olympus” to naprawdę genialnie wydana powieść graficzna. Zakochałam się w niej i przyznam szczerze, że jeszcze nie raz chętnie do niej wrócę. Polecam z całego serducha! 

Link do opinii

Jedno słowo - WOW!
Pięknie wydana, kolorowa (chociaż z przewagą różu i odcieni błękitu/czerni),bardzo uwspółcześniona wersja mitologii, a w szczególności opowieści o Persefonie i Hadesie.
Mogłabym się przyczepić do zgodności z oryginałem, ale to przecież reinterpretacja - więc odpuszczę. Muszę podkreślić jednak, że jest wyjątkowo urzekająca i bardzo czekam na przekład kolejnych części.

Link do opinii

Mam wrażenie, że książkę Jana Parandowskiego znają wszyscy chociaż częściowo z lekcji języka polskiego. "Lore Olympus" to retelling mitu o Hadesie i Persefonie. Szczerze mówiąc od dawna nie sięgałam po komiksy. Ostatnio chyba w dzieciństwie po te z Kaczorem Donaldem. Ale obok tej pozycji nie mogłam przejść obojętnie. Świetna kreska, obłędne kolory i historia miejscami wbijająca w fotel. Nie ze względu na szybkość akcji, a brutalność niektórych zachowań. Myślę, że niektórym intensywne kolory i kreska mogą sugerować naiwność, czy dziecinność tego komiksu. Jest to jednak błędne przekonanie. "Lore Olympus" porusza wiele wątków związanych z przemocą fizyczną oraz psychiczną. Bogowie są tutaj bardzo ludzcy. Popełniają zbrodnie karane w naszym świecie, ale w ich przypadku bez żadnych konsekwencji. Kto przecież miałby karać bogów? Persefona dopiero uczy się życia. Jest młodą boginią, którą apodyktyczna matka trzymała pod kloszem. Hades, uchodzący za łamacza serc i snoba, tak naprawdę jest skrytym facetem. Mam nadzieję, że mimo przeciwności losu spełni się wizja Hery. Zachwycona wyglądem i zaciekawiona treścią tej powieści graficznej pochłonęłam ją w jeden wieczór.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy