Loki. Poradnik złego boga: jak wziąć na siebie winę

Kontynuacja przygód Lokiego, uwięzionego na Ziemi w ciele jedenastolatka

Loki dostał kolejną szansę, aby udowodnić, że jest godny Asgardu.Jednak kiedy ginie ulubiony młotek Thora, wszyscy myślą, że to właśnie on za tym stoi. To takie niesprawiedliwe! Przecież teraz Loki jest dobry!

Aby oczyścić swoje imię, Loki musi:

1. Znaleźć ulubiony młotek Thora

2.Odkryć, kto go ukradł

3. Zmusić wszystkich do przyznania się, że nie mieli racji (to ostatnie jest oczywiście najważniejsze!)

Łatwe zadanie dla kogoś tak przystojnego i sprytnego jak Loki...

Informacje dodatkowe o Loki. Poradnik złego boga: jak wziąć na siebie winę:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2024-04-23
ISBN: 9788383351971
Tytuł oryginału: Loki: A Bad God's Guide To Taking The Blame

Tagi: fantasy

Kup książkę Loki. Poradnik złego boga: jak wziąć na siebie winę

Loki. Poradnik złego boga: jak wziąć na siebie winę - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-05-14, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Loki. Poradnik złego boga: jak wziąć na siebie winę" to kolejna odsłona przygód Lokiego zesłanego na Ziemię w ciele jedenastolatka. Książka ta to świetna propozycja dla młodszych Czytelników, która nie jest żadnym retellingiem mitów nordyckich. Louie Stowell jedynie wykorzystała postać Lokiego i całą otoczkę do stworzenia czegoś zupełnie nowego i przede wszystkim nawiązującego do obecnych realiów dzieciaków.

Loki po raz kolejny musi udowodnić, że jest godny Asgardu. Ale jak to zrobić skoro wszyscy odrazu podejrzewają go o to co najgorsze? Jak zmusić winowajcę do przyznania się do winy i przede wszystkim jak zmusić wszystkich niedowiarków do przyznania, że Loki niczego nie zrobił?

Na miejscu Lokiego może znaleźć się każdy z nas, a z całą pewnością dziecko do którego właśnie skierowany jest dziennik Lokiego. Na łamach swojego dziennika Loki opisuje codzienne koszmary i próby rozwiązania zagadki zaginięcia młota Thora. Oczywiście robi to w sposób przekomiczny, a zarazem boski! Jego gryzmoły są pełne humoru i sprawiają, że Czytelnik nie może oderwać się od lektury. Do tego humor Lokiego sprawia, że podczas czytania nie sposób się nie uśmiać.

Bardzo mi się podoba jak Stowell pośród ludzkich wydarzeń z naszej codzienności nawiązuje do nordyckich mitów, które nadają całości dość oryginalnego charakteru. Przy tym nawiązania te są na tyle ciekawe, że zapewne większość z nich zainteresuje młodszego Czytelnika do poszukiwania dalszych źródeł.

,,Loki. Poradnik złego boga: jak wziąć na siebie winę" to kolejna odsłona przygód Lokiego, która jest pełna humoru i życiowych lekcji. Całość bawi, uczy, jest lekka i gwarantuje świetną zabawę. Serdecznie POLECAM!

Loki. Poradnik złego boga, jak być dobrym
Louie Stowell0
Okładka ksiązki - Loki. Poradnik złego boga, jak być dobrym

Loki, największy oszust wśród bogów, po swoim kolejnym wybryku został wygnany na Ziemię i uwięziony w ciele jedenastolatka. Oto jego pamiętnik! Loki...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;