"Quem năo tem visto Lisboa, năo tem visto coisa boa" - "Kto nie widział Lizbony, nie widział rzeczy cudnej" - mawiają Portugalczycy, a poeta Fernando Pessoa pisał: "Podróżnemu od strony morza Lizbona już z daleka jawi się jako olśniewająca wizja senna". Olissipo, jak nazywali miasto Rzymianie, zachwyca swą różnorodnością, labiryntem splątanych uliczek, malowniczymi zaułkami i siedmioma wzgórzami, z których rozciągają się niezwykłe widoki.
... a wszystko po to, by w nieskrępowany sposób cieszyć się Lizboną, bezbłędnie trafiać do wybranych przez siebie celów, ułożyć własny plan zwiedzania, poznać i zobaczyć najciekawsze miejsca w mieście.
Przewodniki - Celowniki to nowatorskie publikacje turystyczne, opisujące najciekawsze miasta i regiony Europy. Ich wyróżnikiem są dokładne mapy oraz zwięzłe, przygotowane w formie leksykonu i ilustrowane zdjęciami opisy atrakcji turystycznych. Nowe przewodniki dają swobodę podczas zwiedzania, wolność i niezależność podczas wycieczek i podróży. Pozwalają w prosty sposób odnajdywać w terenie interesujące miejsca i identyfikować obiekty. Mapa, tekst i zdjęcia uzupełniają się i tworzą wzajemnie powiązaną całość, która sprawi, ze samodzielne zwiedzanie regionu stanie się prawdziwa przyjemnością!
Joanna Mazur - krakowianka, absolwentka filologii portugalskiej. Tłumaczy literaturę piękną i specjalistyczną. Zauroczona historią, architekturą, literaturą, muzyką i... kuchnią portugalską. Przez siedem lat podróżowała po Portugalii. Pokochała Lizbonę - miasto siedmiu wzgórz - na równi z Krakowem. Wszystkie ciekawe i intrygujące miejsca i zdarzenia zatrzymuje w kadrze. Będąc w Krakowie tęskni za widokiem portugalskich azulejos, błękitnym niebem, oceanem i uroczym życiem tamtejszych rodzinnych kawiarenek. Obecnie - pracując w międzynarodowej firmie - planuje następną podróż, tym razem na wschód Europy.
Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2012-05-14
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 180
Mimo że pandemia COVID-19 się zakończyła, niezbędne są dalsze badania pozwalające zrozumieć jej długoterminowe konsekwencje dla zdrowia publicznego i funkcjonowania...
Fikcja. Ale nasza rzeczywistość już się w nią przekształca. Upały. Racjonowana woda. Trudno dostępne jedzenie. Limitowany Internet bez zdjęć. Zwykłe życie...
Chcę przeczytać,