Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat

„Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat” to polska wersja kontynuacji „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Choć jej autorka nie czuje się godna, by przyrównywać się do mistrza, jej książka, podobnie jak „Mały Książę” Exupéry’ego, chwyta za serce i prowokuje do zastanowienia się nad własnym życiem. Odnajdziesz tu znane z pierwowzoru postaci oraz miejsca, ale poznasz również nowych bohaterów i ich marzenia. Znajdziesz się na granicy dwóch światów – realnego i tego, w którym każdy z nas chciałby żyć. „Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat” to książka, która w niesamowity sposób powoduje odczuwanie empatii oraz chęć niesienia pomocy innym. Sprawia, że głębiej zastanawiamy się nad rolą przyjaźni – zatrzymujemy się na chwilę i zanalizujemy, czy jesteśmy tej przyjaźni godni, czy inni są warci naszej przyjaźni i naszego poświęcenia. Znamienne słowa wypowiadane przez Liska: „Nie każdy ma przyjaciół, bo tych nie kupuje się za pieniądze. Do tworzenia więzi potrzeba serca i czasu. Chodź więc ze mną, a nie będziesz żałował”, świetnie wkomponowują się w dzisiejsze realia pogoni za pieniądzem i sławą – kiedy nie mamy czasu na tworzenie głębokich więzi międzyludzkich, pogłębiania relacji, a tym bardziej przyjaźni. Bo przyjaźń wymaga zaangażowania i poświęcenia. Jeśli więc czujesz, że w twoim życiu czegoś brakuje, gdzieś pędzisz, ale sam nawet nie wiesz, dokąd, zatrzymaj się na chwilę i zanurz w lekturze książki „Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat”.

Informacje dodatkowe o Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat:

Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat - opinie o książce

Avatar użytkownika - violeta86
violeta86
Przeczytane:2015-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Tak jak "Mały książę" czy "Mały książę odnaleziony" książka skłania do niejednej refleksji. Polecam wszystkim, nie tylko tym małym ale też dużym.
Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2015-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Kto czytał Małego Księcia, sięgnie pewnie po tę książkę. To już trzecia z książek o kontynuacji losów Małego Księcia, Pilota i Liska. Dwie wcześniejsze napisali: Jean-Pierre Davidts oraz Alejandro Guillermo Roemmers. Tym razem doczekaliśmy się polskiej wersji! ,,Lisek, Pilot i Mały Książę - kolejnych 10 lat" to opowieść o tym, co działo się dziesięć lat później po pierwszym spotkaniu Małego Księcia i Pilota. Jeśli cenisz sobie lub poszukujesz prawdziwej przyjaźni - koniecznie przeczytaj utwór pt. ,,Lisek, Pilot i Mały Książę - kolejnych 10 lat". Sprawi, że znów przeniesiesz się w krainę dziecięcych marzeń i nadziei, pozbawioną lęku, a przepełnioną pozytywnymi emocjami. Warto po nią sięgnąć!!!
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung