Łgarz na wybiegu

Autor przedstawia historię przyjaźni Tomasza, Andrzejka i Acy, chłopaków z poznańskich podwórek, których dzieciństwo i dorastanie przypadło na lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte XX wieku. Trzej koledzy odważnie idą przez świat, a ich bronią jest młodzieńcza fantazja i poczucie humoru. Barwne opisy ich przygód oraz żartów, jakie robią sobie nawzajem i innym ludziom, rozbawią każdego do łez.

Jeden z bohaterów, Tomasz, wrażliwy i utalentowany literacko młody człowiek, z głęboką wiarą w siłę swego talentu walczy o sukces jako pisarz. Długo nie udaje mu się umieścić żadnego utworu w redakcjach wydawnictw i czasopism. Wreszcie spotyka wielką miłość i zyskuje uznanie krytyki oraz czytelników. Czy fortuna zaczęła mu sprzyjać?

„Życie miał jak z powieści – miłość i walka, chwała i niebyt. Los układał te zdarzenia tak, jakby chciał pokazać, że może dać Tomaszowi to, czego tylko zapragnie – równocześnie pozbawiając wszystkiego”.

Fragment książki

Leszek Kowalski urodził się w 1960 roku w Poznaniu. Z wykształcenia jest prawnikiem. Prowadzi działalność gospodarczą, jest właścicielem prywatnego przedsiębiorstwa. „Łgarz na wybiegu” to jego debiutancka powieść. Obecnie pracuje nad kolejna książką pod roboczym tytułem „Uczciwy złodziej”. Żonaty, ojciec dorosłych już Ani i Kuby.

Informacje dodatkowe o Łgarz na wybiegu:

Wydawnictwo: Sorus
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Łgarz na wybiegu