Lapidaria PodRóżne

Dusza jest mostem do nieskończoności, jak mawiał Rabindranath Tagore indyjski poeta, prozaik, filozof. Podróżując po Indiach i Nepalu, Damian Aleksander stawia kolejne kroki na owym moście, próbując dotrzeć do ludzkich dusz. Lapidaria podRóżne to podróż poprzez świat obrazów i słów. Autor prowadzi czytelnika poetycką ścieżką, zostawiając go sam na sam z własnymi emocjami, zachęcając do przemyśleń i zgłębienia tajników swojej drogi do nieskończoności.

Lapidaria – to zbiór poetyckich sentencji, powstałych w wyniku bacznych obserwacji, m.in. po podróży po Indiach i Nepalu. Lapidaria to także zdjęcia z Indii i Nepalu – ukazujące niecodzienne, niezwykłe oblicze kraju, którego nie spotka się na widokówkach. Autorem zdjęć jest również Damian Aleksander.

Damian Aleksander – aktor teatralny i telewizyjny, od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach jak: Miss Saigon, Grease, Pięciu Braci Moe, Koty, Les Miserables czy Upiór w operze. Można go było oglądać w serialach: Kryminalni, Hotel 52, Zostać Miss, Klan, Lokatorzy, Faceci do wzięcia i wielu innych. W 2003 roku wystąpił w finale programu Idol. Finalista Przeglądu piosenki Aktorskiej. Felietonista w magazynach "Live and Travel" i "Łódź u fly". Otrzymał podwójną platynową płytę za "Upiora w Operze".

Informacje dodatkowe o Lapidaria PodRóżne:

Lapidaria PodRóżne - opinie o książce

Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2013-10-22, Ocena: 3, Przeczytałam, 2013, Wygrane :),
Publikacja ta trafiła w moje ręce jako nagroda w jednym z internetowych konkursów. Są to okraszone zdjęciami z podróży autora przemyślenia dotyczące, życia, człowieczeństwa, marzeń i wielu innych kwestii, które gdzieś głęboko być może nie do końca uświadomione towarzyszą nam w codziennym życiu właściwie w każdym miejscu na ziemi... Autor w swojej pisarskiej zadumie pozostawia wiele niedomówień czym w pewnym sensie prowokuje nas do własnych refleksji i pochylenia się nad istotą życia, a także samym sobą... Książka ta z pewnością nie należy do typowych... Jeśli więc macie ochotę na swego rodzaju innowację w literaturze zapraszam do zapoznania się z "Lapidariami podRóżnymi"...
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung