Lampy błyskowe w praktyce

Jak tworzyć doskonałe zdjęcia za pomocą minimum sprzętu oświetleniowego - niezależnie od miejsca i tematu

Fotografowie plenerowi wykorzystujący tradycyjne lampy studyjne spędzają więcej czasu na pakowaniu i przenoszeniu sprzętu niż na projektowaniu oświetlenia. Na szczęście istnieje lepszy sposób. Kirk Tuck pokazuje, jak za pomocą małych, skomputeryzowanych, zasilanych akumulatorami lamp błyskowych i lekkich akcesoriów dodatkowych osiągnąć wysoką jakość oświetlenia oraz jak nie tracić energii na przebieraniu wśród ogromnego zestawu środków, a w twórczy sposób koncentrować się na tworzeniu doskonałych zdjęć.

W książce znajdziesz m.in. odpowiedzi na następujące pytania:
- Co to jest minimalistyczne podejście do oświetlenia i jakie płyną z niego korzyści?
- W jaki sposób stworzyć prostą aranżację oświetleniową za pomocą jednego, dwóch i trzech źródeł światła?
- Jak oświetlać zdjęcia portretowe, grupowe, martwą naturę, ruch, wnętrza i inne?
- Jak odpowiednio wybrać narzędzia i używać ich do aranżacji oświetlenia we wnętrzach i na zewnątrz?
- W jaki sposób modyfikować i uzupełniać światło, by uzyskać pożądany kierunek, natężenie i plastyczność?
- Jaki rodzaj zasilania wybrać do aparatów i sprzętu oświetleniowego?
- Jak mieszać i łączyć światło lamp błyskowych ze światłem zastanym, by otrzymać naturalny efekt?
- Jak rozmawiać z klientami i modelami, by osiągnąć najlepsze rezultaty fotograficzne?
- Jak za pomocą kontroli temperatury barwowej zminimalizować postprodukcję?

Ponadto:
- Dokładne schematy oświetleniowe do zdjęć przedstawionych w książce.
- Czternaście studiów przypadków z opisami sposobów fotografowania szerokiej gamy tematów, w różnych warunkach.

Informacje dodatkowe o Lampy błyskowe w praktyce:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Fotografia
Tytuł oryginału: Minimalist Lighting
Tłumaczenie: Paweł Kazimierczak

Kup książkę Lampy błyskowe w praktyce

Fotografia komerycjna w praktyce
Kirk Tuck0
Okładka ksiązki - Fotografia komerycjna w praktyce

Witaj na drodze do sukcesu! Ta książka dostarczy ci niezbędnych informacji na temat umiejętnego dopasowania oferowanych przez ciebie usług do potrzeb rynku...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski