Łabędź i Złodzieje

Ocena: 3.86 (7 głosów)

Napisana z epickim rozmachem opowieść o szaleństwie, potędze sztuki, wielkiej miłości i tragedii sprzed lat.

Znany malarz Robert Oliver rzuca się z nożem na obraz w Galerii Narodowej i zostaje umieszczony w szpitalu psychiatrycznym. Co nim kierowało? Prawdy usiłuje dociec doktor Marlow. Prowadząc swoiste śledztwo, poznaje losy trzech kobiet, które wpłynęły na życie jego pacjenta: żony, kochanki i tej najważniejszej – Beatrice, żyjącej w Paryżu w... XIX wieku. Dlaczego Oliver ją obsesyjnie portretował? Co jej się przydarzyło? Dwie tajemnice, dawna i współczesna, splatają się w jedną.

Informacje dodatkowe o Łabędź i Złodzieje:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-07-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-247-1850-4
Liczba stron: 560
Tytuł oryginału: The Swan Thieves
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Jan Kabat

więcej

Kup książkę Łabędź i Złodzieje

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Łabędź i Złodzieje - opinie o książce

Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2015-10-31, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku, Mam,
Doktor Marlow, psychiatra, przyjmuje do swojej klinki malarza, Roberta Olivera, który usiłował rzucić się na obraz w Galerii Narodowej. Doktor Andrew chce dowiedzieć się, co kierowało pacjentem, kiedy próbował zniszczyć "Ledę", jednak ten zawzięcie milczy. Jedyne co robi Robert, to szkicuje, albo maluje piękną ciemnowłosą kobietę. Nie mówi jednak kim ona jest. Doktor Marlow, by dowiedzieć się, co jest przyczyną choroby psychicznej swojego pacjenta i kim jest owa tajemnicza piękność, podejmuje swoje prywatne śledztwo. Przeprowadza rozmowę z byłą żoną pacjenta, od której dowiaduje się, że pierwszy raz, tę tajemniczą damę, Robert naszkicował jakiś czas po ślubie. Odkrywa także, że Oliver napisał list miłosny do Mary, kiedy był jeszcze żonaty. Swojej żonie powiedział, że owa Mary nie żyje. Przyjaciółka doktora Marlowa tłumaczy na jego prośbę listy, które Robert Oliver czyta codziennie. Napisane po francusku, są korespondencją młodej malarki, Beatrice de Clerval i brata jej teścia. Z lisów wynika, że obydwoje łączyło namiętne uczucie. Doktor Marlow dociera także do May, również malarkę, drugiej partnerki Roberta Olivera, która opowiada o swoim związku z Robertem i o dzieleniu się nim z tajemniczą pięknością z jego obrazów. Czy to do tej Mary Robert pisał swój list miłosny? I czy aby na pewno był to jego list? Tego wszystkiego usiłuje się dowiedzieć doktor Marlow, który sam jest z zamiłowania malarzem. Kim jest tajemnicza ciemnowłosa piękność, którą obsesyjnie kocha Robert? Czy przy okazji swojego śledztwa Andrew Marlow znajdzie także swoją miłość? Odpowiedzi na te pytania i mnóstwo opisów obrazów znajduje się w książce "Łabędź i złodzieje".
Link do opinii

Książka bardzo przeciętna. Czekałam na jakieś rozwinięcie, spektakularny finał, jednak powieść skończyła się zanim zdażyła tak naprawdę się rozpocząć. Warsztat autorki bardzo dobry, jednak brak pomysłu na dobrą fabułę. Myślę że sięgnełabym po inną powieść tej autorki, bo na prawdę zapowiada się dobrze.

Link do opinii
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 2, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - grazka
grazka
Przeczytane:2013-11-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2013-04-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sammy
Sammy
Przeczytane:2012-12-14, Ocena: 5, Czytam,
Inne książki autora
Historyk
Elizabeth Kostova 0
Okładka ksiązki - Historyk

Kiedy młoda Amerykanka żyjąca w Europie znajduje średniowieczną książkę i plik listów złowrogo zaadresowanych do "Mojego Drogiego i Nieszczęsnego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy