KUROKOS BASKET: TOM 1

Po dostaniu się do drużyny koszykówki liceum Seirin, Taiga Kagami mógł spodziewać się wszystkiego… Ale nie był przygotowany na kogoś takiego jak Kuroko. Niepozorny chłopak nie zasługuje w jego oczach nawet na chwilę uwagi, lecz tak naprawdę w gimnazjum był on członkiem najsilniejszej, legendarnej wręcz, drużyny, zwanej „Pokoleniem Cudów”

Informacje dodatkowe o KUROKOS BASKET: TOM 1:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-06-06, Ocena: 4, Przeczytałem,

POKOLENIE CUDÓW

Długo wahałem się czy w ogóle sięgnąć po tę mangę. Nigdy nie byłem fanem sportu, nie oglądam tego typu rywalizacji a sportowe historie nawet ulubionych autorów (choćby Stephena Kinga) często odrzucały mnie od siebie. I tylko "Kosmiczny mecz", do którego został mi sentyment z dzieciństwa oraz takie filmy, jak "Rocky", wciąż oglądam bez bólu. A jednak "Kurko's Basket" nie wiem czemu, kusiło mnie. Może dlatego, że to shounen, a na dodatek typu szkolne życie, czyli przedstawiciel gatunków, które uwielbiam? A może już sam wygląd okładek tak na mnie podziałał? Albo pozytywne opinie o tej serii? Cokolwiek to było, cieszę się, że po nią sięgnąłem, bo dostarczyła mi solidnej porcji naprawdę dobrej zabawy.

W gimnazjum Teikou istniał klub koszykówki, który posiadł niezwykłą drużynę. Składała się ona z najlepszych graczy, którzy rodzą się raz na dziesięć lat. Ich pokolenie nazwano Pokoleniem Cudów. Ale krążą legendy, że poza piątką zawodników posiadających niezwykłe zdolności, jakich nie posiada nikt inny, istnieje jeszcze szósty, którego nie wymieniają żadne opracowania ani statystyki, ale którego wagi nie da się przecenić.
Manga zaczyna się w momencie, kiedy ów szósty, tajemniczy zawodnik, Kuroko, kończy gimnazjum i trafia do liceum Seirin. Tu zapisuje się do drużyny koszykówki, gdzie trafia także Taiga, marzący o wielkiej karierze chłopak, który przyjechał właśnie ze Stanów. Kiedy wszyscy dowiadują się kim jest Kuroko, staje się on nadzieją drużyny, ale… No właśnie, chłopak jest niski i totalnie nie potrafi grać. Skąd zatem wzięła się jego legenda? I jakie sekrety skrywa?

Całość mojej recenzji na blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/06/kurokos-basket-1-fujimaki-tadatoshi.html

KUROKOS BASKET: TOM 15
Fujimaki Tadatoshi0
Okładka ksiązki - KUROKOS BASKET: TOM 15

Trzecia kwarta meczu z Akademią Touou. Strategia Momoi skutecznie eliminuje z gry Misdirection. Seirin zostaje coraz bardziej w tyle. Zespół nie...

KUROKOS BASKET: TOM 9
Fujimaki Tadatoshi0
Okładka ksiązki - KUROKOS BASKET: TOM 9

W ćwierćfinale zawodów międzyszkolnych Kaijoi mierzy się z Touou. Presja wywierana na Touou rośnie. Kise wreszcie udaje się skopiować grę Aomine...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung