reklama

Ksiądz Amorth walczy dalej. Biografia egzorcysty Watykanu

BOJOWNIK W ARMII BOGA

Cały czas potrzeba wojowników Boga, gotowych do walki. Ludzi odważnych i wytrwałych, gdy walka trwa i będzie trwać, dopóki na ziemi pozostanie choćby jeden człowiek. Domenico Agasso

Kim był ks. Gabriele Amorth- człowiek o tysiącu twarzy, egzorcysta, który uwolnił z diabelskich sideł kilkadziesiąt tysięcy ludzi? Jak wyglądało jego życie przed rozpoczęciem posługi egzorcysty? Jaką rolę w jego kapłaństwie odegrały objawienia w Medjugorje? I jak na jego życie oraz posługę wpłynęły faszyzm i druga wojna światowa? Odpowiedzi na wszystkie te pytania szuka włoski dziennikarz Domenico Agasso, który w swojej książce odsłania kulisy życia najsłynniejszego egzorcysty naszych czasów. Ksiądz Amorth był duchowym synem o. Pio i uczniem o. Candida Amantiniego. Przez trzydzieści lat pełnił służbę oficjalnego egzorcysty Watykanu. Założył Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów - które do dzisiaj działa na całym świecie - i był jego przewodniczącym. Postać ks. Amortha, nawet po śmierci, szokuje i wzbudza zainteresowanie. Podczas prac nad książką Domenico Agasso korzystał z dokumentów, pamiętników i świadectw osób, które znały egzorcystę. Zachęca w niej do zagłębienia się w historię człowieka, który odegrał znaczącą rolę w historii Włoch i współczesnego Kościoła- Bożego bojownika, łamiącego wszelkie stereotypy.

Informacje dodatkowe o Ksiądz Amorth walczy dalej. Biografia egzorcysty Watykanu:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2022-10-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Don Amorth continua. La biografia ufficiale

Kup książkę Ksiądz Amorth walczy dalej. Biografia egzorcysty Watykanu

Ksiądz Amorth walczy dalej. Biografia egzorcysty Watykanu - opinie o książce

Uwielbiam czytać książki o egzorcystach. Nie wiem, czy wiecie, ale oni w dzisiejszym świecie są bardzo potrzebni. Dużo ludzi jest zniewolonych i opętanych. Większość z nas jest nękana przez złe duchy, chociażby przez głupie podszepty. Złość, zazdrość i wszelkiego rodzaju nieczystości nie pochodzą od Boga. A jeżeli nie pochodzą od Boga to od kogo? Niestety dużo ludzi w tym i księży nie wierzy w istnienie diabła. Dlatego mamy tak jak mamy. Bóg nam daje wolną wolę, a diabeł nas zniewala. Od nas zależy, w którą stronę pójdziemy. Postanowiłam przeczytać książkę "Ksiądz Amorth walczy dalej. Biografia egzorcysty Watykanu". Na początku poznałam historię życia księdza Gabriela Amortha. Dowiedziałam się, jak doszło do tego, że stał się egzorcystom. W swojej książce włoski dziennikarz Domenico Agasso opowiada również o kilku egzorcyzmach księdza. Dodam tylko, że nasz bohater aż do śmierci był egzorcystą. Ludzie lgnęli do niego i prosili o pomoc. Warto przeczytać tę książkę. " [...] Znakiem obecności diabła jest grzech we wszystkich jego formach. [...]" Pamiętajcie, diabeł nie chce się ujawniać. On dobrze się maskuje, ba nawet wmawia nam, że go nie ma, dlatego część księży nie wierzy w jego istnienie. Szkoda, ogromna szkoda, że kapłani nie mówią o tym podczas swoich kazań. Książkę "Ksiądz Amorth walczy dalej. Biografia egzorcysty Watykanu" przeczytałam jednym tchem, gdyż bardzo lubię te tematy. Co jakiś czas lubię poszerzać swoją wiedzę. Zobaczcie jaką drogę przeszedł ks. Gabriel, żeby mógł robić to, co robił. Dzięki tej książce dowiecie się, kto tak naprawdę chronił ks. Amortha podczas odprawiania egzorcyzmów. Coś pięknego. Cudowne świadectwo walki dobra ze złem. Niezwykła biografia księdza Gabriela Amortha -- Bożego wojownika. Ta książka składa się z 19 niezwykłych rozdziałów. Idealnie się ją czyta w tym przedświątecznym czasie. Z całego serca polecam, mommy_and_books.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski