reklama

Kroniki Kresu. Klątwa Mąciwodziciela

W podniebnym mieście Sanctaphrax dzieją się dziwne rzeczy. Profesorowie zajmują się nie tylko przesiewaniem mgły i smakowaniem deszczu, ale także intrygami i podstępami, a w mrocznych labiryntach wewnątrz lotnego głazu, na którym stoi miasto, żyje istota, o której nawet zahartowane w bojach gobliny płaskogłowce opowiadają trwożnym szeptem. Właśnie z powodu pewnej strasznej tajemnicy Quint, syn kapitana podniebnych piratów, musi opuścić statek swojego ojca i zamieszkać u Najdostojniejszego Akademika Liniusa Pallitaksa, choć wcale nie ma na to ochoty.

Informacje dodatkowe o Kroniki Kresu. Klątwa Mąciwodziciela:

Kroniki Kresu. Klątwa Mąciwodziciela - opinie o książce

Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
To już czwarta część niesamowitych "Kronik Kresu", lecz zupełnie inna od swoich poprzedniczek. Strużka zastępuje Quint, jak można się domyśleć, ojciec chłopca, gdy był mniej więcej w jego wieku. W trzech pierwszych tomach autorzy skupiają się na tym, aby pokazać czytelnikowi te dzikie nieoswojone i niebezpieczne oblicze Kresu; w tym akcja skupi się w obrębie lotnego głazu, na którym wybudowano Sanctaphrax, podniebne miasto nauki pełne intryg i kłamstw. To co główni bohaterowie - Quint i Maris - odkryją wewnątrz głazu, zmrozi im krew w żyłach. Książka podoba mi się głównie dlatego, że różni się klimatem; jest bardziej mroczna, tajemnicza i - zwłaszcza druga połowa - trzyma w napięciu. Poprzednie tomy - takie odniosłam wrażenie - były bardziej skierowane do młodszych czytelników, ten natomiast, jak już wcześniej wspomniałam, ma w sobie więcej mroku.To ogromny plus. Moim zdaniem to niebanalna i wciągająca powieść.
Avatar użytkownika - Irja
Irja